Hesburger laienes üheksandasse riiki

Kodu.postimees.ee
Copy
Restorani avamine Rumeenia linnas Râmnicu Vâlceas. Fotol uued töötajad ja nende keskel Ieva ja Kari Salmela.
Restorani avamine Rumeenia linnas Râmnicu Vâlceas. Fotol uued töötajad ja nende keskel Ieva ja Kari Salmela. Foto: Pressimaterjal

Hesburger, Soome ja Balti riikide suurim kiirtoidurestoranide kett, laieneb Rumeeniasse ja avas esimese restorani Râmnicu Vâlceas. Restoranis asub tööle 30 töötajat ja ehitusse investeeriti 300 000 eurot. Rumeeniast sai üheksas riik, kus Hesburger tegutseb.

Ettevõte peab hetkel läbirääkimisi uute asukohtade üle erinevates Rumeenia linnades, sealhulgas Bukarestis. Eesmärgiks on aasta jooksul avada kümme uut toidukohta, investeerides üle 8 miljoni euro.

«Analüüsisime Rumeenia turgu ja kuna meil on siin regioonis edukas laienemiskogemus Bulgaariasse, siis usume turu arengupotensiaali,» selgitas Hesburgeri rahvusvaheliste turgude arendus- ja turundusdirektor Ieva Salmela,

Hesburger, mille asutasid Heikki ja Kristi Salmela, alustas oma kiirtoiduettevõttega 1966. aastal Naantalis. Täna on Hesburgeril üle 470 restorani üheksas riigis. Baltikumis on avatud kokku 163 restorani, sh 51 restorani Eestis.

Eestis avati uus Hesburgeri restoran aprilli lõpus T1 keskuses ja käesoleval aastal kerkivad need veel Tapale ja Luigele. Renoveerimistöödega alustatakse peagi Tartu Anne restoranis.

Tagasi üles