MÕISTLIKUD KULUD Saue südalinna kerkib uus kauaoodatud elamuarendus

Kodu.postimees.ee
Copy
Keskuse kodud.
Keskuse kodud. Foto: PIN Arhitektid.

Saue keskuses valmib 2025. aasta talvel endise tööstusmaastiku asemele kaks kortermaja äripindade ning 31 koduga.

Keskuse 1 aadressil asuvat Keskuse Kodude projekti arendavad KIN Kinnisvara ning PSP Capital. Projekti autor on tunnustatud PIN Arhitektid ja ehitaja pikajalise korterelamute rajamise kogemusega Riser Ehitus. Keskuse Kodude kompleksi müüki korraldab Uus Maa.

Arendusettevõtte KIN Kinnisvara juhi Rain Koorti sõnul tulevad Keskuse Kodud endiste angaaride asemele ning vajalikku linnaruumi muutust ning uute korterite arendust Sauele on aastaid pikisilmi oodatud.

«Saue keskusesse on alles jäänud vanem angaaridega piirkond, mis valla plaanide kohaselt on plaanitud moodsaks elu- ja ärirajooniks. Keskuse Kodude arendus sündiski koostöös Saue vallavalitsusega. Keskuse Kodud on esimene suurem areng piirkonnas, et teha linnasüda korda ning luua värske ja kaasaegne elukeskkond,» ütles Koort ja lisas, et südalinnale kohaselt asuvad tänavatasandil äripinnad ning kõrgematel korrustel kodud.

Keskuse Kodud.
Keskuse Kodud. Foto: Erakogu

«Arvestasime arendust planeerides soojeneva kliimaga ning standardina on korterites jahutusvõimekus, samuti elektriautode laadimisvõimalused ja katusel päikesepaneelid. Hoonete A-energiaklass tagab mõistlikud kulud ja võimaldab saada soodsamat kodulaenu. Majade ehitus algab peatselt ning müük ametlikult juuni lõpus, seni on avatud huviliste registreerimine,» lisas PSP Capitali esindaja Rauno Uusma.

Eesti suurima kinnisvarabüroo Uus Maa juhatuse liikme Igor Habali sõnul on Saue korteripakkumise arv erinevalt mitmetest teistest piirkondadest viimase aastaga oluliselt vähenenud, mis näitab, et turul valitseb kvaliteetsete ja kaasaegsete elamispindade puudus.

«Samas soov uuele pinnale kolida on olemas, sest viimase aasta jooksul sõlmiti uutes ehk 10 aasta jooksul ehitatud majades enam kui 40 protsenti tehingutest piirkonnas,» kommenteeris Habal.

Tagasi üles