GALERII Tallinnas avati maailmakuulus vihmavarjutänav

Kodu.postimees.ee
Copy

Eelmisel kolmapäeval avati Rotermanni kvartali Stalkeri käigus üle maailma populaarsust kogunud Umbrella Sky ehk vihmavarjutänav. Portugalist alguse saanud ning tänaseks üle maailma tuntust kogunud installatsiooni saab Tallinnas näha kuni septembri lõpuni.

Umbrella Sky sai alguse 2011. aastal Portugalis Águeda linnas. Igal aastal juulist kuni septembrini ehitakse selles linnas mõned kitsad tänavad värviliste vihmavarjudega. Tänavate kohale kaablitega nööritud vihmavarjud tekitavad tunde, justkui oleksid need õhus hõljumas, ning loovad lisaks silmailule ka praktilist kasu, pakkudes varju kuuma päikese eest.

Tänaseks on Umbrella Sky projekt laienenud lisaks Portugalile veel mitmesse riiki üle maailma, näiteks Prantsusmaale, Ameerika Ühendriikidesse, Norra ja Rootsi.

«Umbrella Sky on täna väga tuntud ja külastatud installatsioon üle maailma. Projekti loojate eesmärk oli tuua linnapilti juurde elu ja värvi ning viia külastajad justkui fantaasiamaailma rändama. Täpselt samade väärtuste eest seisab ka alkoholivaba KOFFi bränd – et meie ümber ja meie eludes oleks rohkem seratoniini, värve ja omapära. Seetõttu oli meil vihmavarjutänava projektiga omavaheline klapp justkui ette määratud ning tundus ainuõige, et KOFF ametlikult ja esmakordselt vihmavarjutänava ka Eestisse toob,» rääkis KOFFi brändijuht Kaie Kanger.

Otse Tallinna südames Rotermanni kvartalis asuv vihmavarjutänav jääb avatuks 5.juunist käesoleva aasta septembri lõpuni.

Tagasi üles