ISTUTA JUBA TÄNA Need suurepärased taimed hoiavad umbrohu peenrast kaugel

Kodu.postimees.ee
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Soovimatust taimestikust saab vabaneda kangete kemikaalideta. Appi tulevad imekaunid rohttaimed, mille kõrval pole umbrohul võimalustki.

Aias või köögiviljaaias umbrohu vastu võitlemiseks soovitavad eksperdid kasvatada mitmeaastaseid lilli alternatiivina keemilistele umbrohutõrjevahenditele, vahendab Vakarys Ekspresas.

Umbrohud segavad taimede normaalset kasvu, sest soovimatu taimestik imeb endasse toitaineid ja niiskust, mida köögiviljad ja lilled vajavad.

Umbrohtu hävitatakse tavaliselt käsitsi, umbrohutõrjega või kasutades tõhusaid, ent kahjulikke kemikaale, mis jätavad mulla kvaliteedile oma jälje. Õnneks võib teatud taimeliikide tihe istutus takistada päikesevalguse jõudmist pinnasesse, takistades seeläbi ühtlasi ka umbrohu idanemist.

Appi tõttavad püsikud

Mitmeaastased taimed võivad olla usaldusväärsed abilised võitluses umbrohuga. Üks taim, mida saab umbrohu tõrjumiseks istutada, on näiteks harilik raudrohi. Harilik raudrohi on korvõieliste sugukonna raudrohu perekonda kuuluv mitmeaastane rohttaim, mida kasutatakse nii ilu- kui ravimtaimena. Kui taime istutada rühmadena, suudab see umbrohu kasvuspurdi peatada. Lisaks on see ka silmale ilus vaadata. 

Veel üks suurepärane taim, millega umbrohu kasvu pärssida, on kollane kuldtäht. Kuldtäht on taimede perekond liilialiste sugukonnast. Kuldtähe looduslik levila on Euroopa, Põhja-Aafrika, Lääne- ja Kesk-Aasia. Kausjad kuni lehterjad õied on kollased, harvem valged ning asuvad väikeses hõredas sarik- või kobarõisikus. Tihedalt istutatud kuldtähtede kõrval ei tohiks umbrohule ruumi jääda.

Märksõnad

Tagasi üles