Kõigepealt vaata oma asjad üle
Sageli on suvilates palju esemeid, mis ei ole kasutuses, kuid mida siiski igaks juhuks alles hoitakse. Ometi pole juba tükk aega kasutult seisnud asju suure tõenäosusega ka edaspidi tarvis. «Vaata oma asjad üle ning anna ära või vii ringlusesse esemed, mida sa ei kasuta, nagu näiteks mänguasjad, tekstiilid või riided. Kui ruumi on rohkem, tunned end mugavamalt ja ka korrastamine sujub ladusamalt,» sõnas IKEA Eesti sisekujundusosakonna juht Brita Mikvere.
Järgmine samm on Mikvere sõnul nende asjade korrastamine, mille oled otsustanud alles jätta. Siinkohal tulevad appi erinevad kastid ja asjade nende otstarbe järgi sortimine. Väiksemate esemete jaoks vali väiksemad kastid, mis hoiavad kõik vajaliku kindlas kohas ja on lihtsasti leitavad. Suuremate asjade jaoks on asendamatud läbipaistvad kaanega plastist kastid.
Lisaks teevad suvilas suure töö ära ustega kapid ja riiulid, mis aitavad asju korras hoida ilma, et need liigselt ruumi võtaks. Siinkohal võib kasutada näiteks kõrgeid ja kitsaid riiuleid, mis sobivad oma olemuse poolest nii sise- kui välistingimustesse.
Lihtsad detailid harmoonia saavutamiseks
Suvilates on tihtipeale tumedad puitseinad, mis neelavad päevavalgust. Ja kui lisada juurde eri värvides mööbliesemeid ja tekstiile, tekibki ruumis visuaalne segadus. Siinkohal soovitab sisekujundaja meeles pidada, et vähem on rohkem.
«Puidust ja intensiivset tooni seinte puhul võiks otsustada heledamates värvides mööbli ja tekstiili kasuks, nagu näiteks valge, beež, heledates toonides lina ja puuvill. Vana diivani saab katta neutraalsetes toonides päevatekiga ning puidust laua ja kapid värvida helgemat tooni. Mõned uued padjad, kardinad ja vaip loovad hetkega õdusama üldilme ja lisavad hubasust. Eemalda seintelt pildid, mis sind enam ei kõneta ja jäta alles ainult need, mis sulle tõeliselt meeldivad. Kogu ruum ongi kohe kenam. Kokkusobivad värvid ja lahendused on siinkohal asendamatud,» soovitas Mikvere.