«Tihtipeale kuuleb, et inimesed müüvad oma olemasoleva kodu maha ning planeerivad kogu tehingust saadud raha uue kodulaenu sissemakseks. Ent kui põhjalikult kõike mitte läbi mõelda, võib koduostja leida end täbarast olukorrast, sest kolimise ja muu seotud asjaajamise peale kulub enamikul juhtudel rohkem raha kui esialgu planeeritakse,» ütles Rebane.
Oluline on uut kodu sisustades läheneda eluasemele tuba toa haaval. On sage nähtus, et kodu sisustades keskendutakse üksnes suurtele, esimesena pähe tulevatele ostudele – köögimööblile, magamistoa kappidele ning unustatakse ära näiteks koridori- või õuemööbel.
«Oluline on läbi mõelda kõik kasutatavad ruumid ja õuealad. Seejärel on kasulik e-poodide põhjal oma parima teadmise juures eelarve koostada ning kindlasti tasub jätta ootamatusteks puhvrisse minimaalselt 10% lisaks.»
Rebane märkis, et mööblit ja kodutehnikat valides on väga kerge sattuda mõttemustrisse, mille puhul täheldatakse, et eelarve võimaldab pisut kallimat toodet. Põhjusel, et tavaliselt kaasnevad kallima hinnaklassiga ka teatud lisafunktsioonid või mugavused ning toodete hinnavahed on väikesed. Kokkuvõttes on üsna lihtne jõuda 300 eurot maksva külmiku juurest kõiki lisasid kokku liites isegi kuni 1300 eurot maksva «isemõtleva» seadmeni.
«Enamasti on ju külmkappi tarvis toidu säilitamise eesmärgil, mitte näiteks uute tehisaru funktsioonide pärast – säästetud 1000 euro eest saaks teha eelarves ruumi teistele olulistele toodetele. Kui värske koduomanik on aga suur kokandushuviline, siis tulekski valida vägev ahi, millega on võimalik edukalt kokata. Samas, kui kodus näiteks televiisori taha satutakse pigem harva, siis on see hea koht, mille pealt kokku hoida,» sõnas ta.