Nii uskumatuna kui see ka ei kõlaks, aga väike nahahooldustoode on üliheaks leevenduseks sääsehammustuse vastu.
LÕPP KANNATUSTELE ⟩ Ootamatu vahend aitab leevendada sügelevat sääsehammustust
Sääsehammustusega kaasnev sügelus ja paistetus ei anna teinekord päevadeks rahu. Raskesti talutava sügeluse korral on lisaks geelidele ja kreemidele väga suureks abiks ka vistrikuplaastrid. Põletikku ja turset alandavad plaastrid kaitsevad haava mikroobide eest, on rahustava toimega ning võivad ühtlasi kiirendada ka hammustuse paranemist, vahendab Iltalehti. Vistrikuplaastri puhul on oluline valida toode, mis ei sisalda akne ravis sageli kasutatavaid aineid, näiteks salitsüülhapet või bensoüülperoksiidi.
Nahka hammustades eritab sääsk sülge, mis sisaldab erinevaid valke, mis hõlbustavad vere imendumist, vahendab ajakiri Duodecim. Kevadel ja suvel tunduvad esimesed sääsehammustused sageli kõige rohkem sügelevat, kasvatades suuremaid punne kui kesksuvel. Organism unustab nimelt talvel, kui jõuliselt peaks ta sääsehammustusele reageerima. Pärast hooaja esimesi hammustusi peaks keha neid mõnevõrra paremini taluma. Seda välja arvatud juhul, kui ollakse allergilised sääsehammustuse vastu.
Miks tüütud sääsed just sind taga ajavad?
Veretüüp
Mõned inimesed satuvad sääskede sihtmärgiks ainuüksi nende veregrupi tõttu. Ühe uuringu kohaselt maandusid sääsed 0-veregrupiga inimestele peaaegu kaks korda sagedamini kui nendele, kes kuuluvad A-veregruppi. Teadlaste sõnul on põhjuseks erinevus inimeste eritises, mille järgi sääsed valivad neile sobivama ohvri, vahendab Huffpost.
Süsihappegaas
Florida ülikooli professori Jonathan F. Day sõnul leidub üks põhjuseid süsihappegaasi tasemes. Kiire ainevahetus või muud geneetilised omapärad suurendavad süsinikdioksiidi eritamist, mistõttu meelitavad mõned inimesed sääski rohkem ligi kui teised. Sama kehtib ka nende puhul, kes parasjagu trenni teevad või on rasedad, kuna neil on kehatemperatuur keskmisest kõrgem.
Higi
Sääsed otsivad teatud märguandeid, mille järgi nad valiku teevad. Üks nendest märguannetest on piimhape, mis eritub higi kaudu. See muutub neile eriti atraktiivseks, kui higi on mõnda aega nahal koos bakteritega segunenud. Lisaks võib alkoholi tarbimine mõjutada higistamist ja higilõhna.
Riiete värvus
Sääskedel on tegelikult väga hea nägemine, kuid et tuule eest hoiduda, lendavad nad pigem maapinnale lähemal. Madalal lennates paistavad inimeste kujud ja värvid neile hästi silma. Tumedad riided on paremini märgatavad, samal ajal kui heledad riided sulanduvad silmapiiriga ühte.
Lõhn
John Hopkinsi ülikooli professori Christopher Potteri sõnul eristavad sääsed lõhnu, mida inimesed ise ei suuda haista. Ta toob võrdluseks maasikad, millel ei ole ühte kindlat lõhna, vaid see on kombinatsioon mitmetest erinevatest lõhnadest. Seega otsustavad sääsed nende inimeste kasuks, kelle lõhnade kombinatsioon, alates piimhappest kuni erinevate bakteriteni, on neile kõige meeldivam.
Allikas: Postimees Naine