Samuti võib keldris aeg-ajalt kohata ka suurte kõrvadega nahkhiirt – pruuni suurkõrva (Plecotus auritus). Aga kui see loomake oma talvevarjupaigas magama heidab, surub ta tihti oma pikad kõrvad nii, et need muutuvad inimeste pilgu jaoks märkamatuks.
Kui nahkhiired teie keldris teid ei häiri, andke neile võimalus rahulikult talvituda, ja sooja kevade saabudes lahkuvad nad ise oma talvevarjupaigast. Kuid mitte mingil juhul ärge ajage loomakest välja, kui väljas on juba sügav sügis!
Lisaks nahkhiirtele ka teised hiired
Teiste imetajate seas, kes võivad sügise saabudes meie korteritesse sattuda, võib välja tuua närilisi. Eestis elab ka sünantroopseid liike, kes esinevad aasta ringi just seal, kus elab inimene, ning looduses kohtab neid ainult soojal aastaajal: kodurott (Rattus rattus), rändrott (Rattus norvegicus) ja koduhiir (Mus musculus). Linnakeskkonna korterites ja eramajades kohtab sagedamini just koduhiirt, kuid ka teised närilised võivad linnas asuvates korterites tegutseda. Eramajades, eriti metsa lähedal, võivad sügise saabudes pelgupaiga leida kaelushiir (Apodemus flavicollis) ja leethiir (Myodes glareolus).
Ilmselge, et sellised naabrid nagu koduhiir, kaelushiir, leethiir ja rotid võivad elu raskemaks muuta, tekitada majanduslikku kahju. Samuti tuleb meeles pidada haiguste (tulareemia ja hantaviirused) leviku ohtu. Võimalusel tuleks kasutada eluspüünist ja vältida otsest kontakti loomaga. Et teie kodu närilistele vähem huvi pakuks, tuleks majas sulgeda kõikvõimalikud avad, väikesed augud ja praod ning mitte jätta toitu avatuna.