Kui pärast üürikuulutuse avalikustamist pole umbes nädala jooksul üüripinnale huvilisi tekkinud, siis on see ohumärk, et hind on liiga kõrge. «Sellisel juhul on mõistlik esmast üürihinda veidi korrigeerida. Lisaks tekib odavamatele korteritele tavaliselt ka rohkem huvilisi ning on suurem tõenäosus, et üürileandja leiab kandidaatide seast meelepärase üürniku,» soovitab Hallimäe.
«Siin tuleb loomulikult arvesse võtta ka piirkonda. Kui Tallinnas võib mõistliku hinnaga korterile huvilisi leida 3-4 päevaga, siis maapiirkondades on tavaliselt nõudlus väiksem ning kandidaatide leidmisele kulub keskmisest kauem aega,» lisab ta.
Ta lisab, et üürniku otsimisel ei ole alati kõige tähtsam suur huviliste arv. «Pigem on oluline kandidaatide kvaliteedi tase, kelle seast saaks valida usaldusväärse üürniku. Seda näitab näiteks eeskujulik finantskäitumine, maksehäirete puudumine, stabiilne sissetulek ning jõukohase elupinna valimine,» ütleb üüriekspert.
Kuidas suurendada üürikorteri kandidaatide hulka?
1. Vali õige kinnisvaraportaal
Esiteks tuleb osata kuulutada õigetes kohtades. «Kui paljudes kinnisvaraportaalides võib üürikuulutuse lisamine maksta lausa 100€, siis Rendin võimaldab üürileandjatel tuhandete koduotsijateni jõuda täiesti tasuta,» ütleb Hallimäe.
«Tühjalt seisev üüripind on üürileandjale niigi suur kulu, mida kallid teenustasud veelgi kasvatavad. Lisaks ei garanteeri kõrge hind suurt kandidaatide hulka ning sageli peab üürileandja ise veel lisaks vaeva nägema, et korterile huvilisi leida,» lisab ta.
2. Jaga üürikuulutust sotsiaalmeedias
Teiseks võiksid üürileandjad oma üürikuulutust jagada ka sotsiaalmeedias või erinevates Facebooki gruppides.
«Kõige paremini töötavad just piirkondlikud grupid, kuhu on koondunud kokku mõne linna, asumi või küla elanikud. Lisaks võib kuulutuse lisada ka Facebook Marketplace’i. See on eriti kasulik üüripindade puhul, mis asuvad väljaspool suuremaid linnu või piirkondades, kus pole suuri Facebooki gruppe,» soovitab ta.
3. Vaata üle üürikuulutuse fotod
Kui huvilisi endiselt napib, siis tuleks kriitilise pilguga üle vaadata ka üürikuulutuse pildid. «Üürikuulutuse fotod peaksid olema kvaliteetsed ning tehtud hiljuti ja päevavalguses. Kui pildid on tehtud mobiiltelefoniga, siis võib kaaluda ka professionaalsete fotode tellimist,» ütleb müügispetsialist.
Hästi oluline on ka kuulutuse esipilt ehk pilt, mida näeb koduotsija kõige esimesena. «See peab olema kutsuv ning tekitama inimeses piisavalt huvi. Avafotoks ei ole mõtet panna pilti maja välisfassaadist või tühjast magamistoast, kui elutuba on avar ja ilusa sisekujundusega. Möbleerimata korteri puhul võiks avapildiks olla näiteks vaade köögist. Kui korteri aknast avaneb kaunis ja unikaalne vaade, siis võib huvilisi ka sellega ligi meelitada,» soovitab Hallimäe.