Veendu, et kõik aknad ja uksed oleksid tihedalt suletud. Lihtne tihendamine aitab vältida soojuskadu ja niiskuse sattumist siseruumidesse, mis võib pika perioodi jooksul kahjustada sisustust ja hoone struktuuri. Samuti on uste ja akende kontroll oluline varguste vältimiseks. Politsei statistika kohaselt toimub suur osa vargustest läbi lahtiste uste ja akende ehk kasutatakse lihtsat võimalust. Kinnisest uksest nii kergelt sisse murdma ei hakata.
Elektri- ja veesüsteemide kontroll
Kui suvemaja talvisel ajal üldse ei kasutata, on mõistlik kontrollida, kas kõik elektriseadmed ja veevarustus on ohutult välja lülitatud. Eriti oluline on vältida elektriseadmete kasutuseta jätmist, kuna see võib tekitada tuleohtu.
Enne sügist tasub üle vaadata ka oma kindlustusleping, et seal oleks ikka kõik vajalikud riskid kaetud. Kui suvilas võib esineda näiteks üleujutuse või tormikahjustuste oht, veendu, et kindlustuspoliis katab selliseid juhtumeid.
Kui suvemaja ümbritsev ala on metsik või hooletusse jäetud, võib see kaasa tuua lisariske, nagu langenud puid või oksi, mis võivad hoonele kahju teha. Samuti ahvatleb mahajäetud välimus ligi vargaid. Pühi suvemaja ümbrus lehtedest ja okstest puhtaks ning kärbi puude oksi, mis võivad tugevate tuultega katust või seinu kahjustada.
Kui suvila asub eraldatud kohas või sinna pole plaani tihti minna, on oluline mõelda ka turvalisuse tagamisele. Turvasüsteem või nutikodu lahendused võimaldavad kaugelt jälgida, mis suvilas toimub. Samuti tasub ära viia väärtuslikud esemed, et varguse korral oleks kahju minimaalne. Võimalusel võiks kokku leppida mõne naabriga, et ka nemad suvilal silma peal hoiaks.
Oma suvemaja ettevalmistamine sügiseks ja talveks on oluline samm, mis aitab vältida kahjusid ja säilitada kinnisvara väärtust. Veendu, et oled enda poolt teinud kõik vajalikud ettevalmistused ning siis katab kindlustus kõik ülejäänud riskid, mis võivad suvekodu ohustada.