Ruumi lapsele mõnusaks mängutoaks sisustamine nii, et see tulevikus sobiks ka õppimiseks, osutus väljakutseks 4,3-meetrise lae tõttu. Perele tuli appi IKEA sisekujundaja Sälli Preitof, kes andis näpunäiteid väikese, kuid funktsionaalse lastetoa sisustamiseks.
Mööbel, mis kasvab koos lapsega
Sisekujundaja märkis, et lastetuba sisustades ei soovi enamik vanematest selle mööblit juba paari aasta pärast välja vahetada ja seetõttu valitakse sinna tihti esemed, mis on väikelaste jaoks liiga suured.
«Lastetuba peaks olema selline, et laps tahaks seal mängida. Lastemööblit kasutades on sellise ruumi sisustamine lihtne, sest see mööbel sobib lapse suuruse ja motoorsete oskustega ning on tavaliselt rõõmsates lastepärastes värvides. Ja mis veelgi olulisem: spetsiaalne lastemööbel on ohutu, esemete nurgad on ümarad, riidekapi uksed sulguvad sujuvalt ja materjalide tootmisel ei kasutata kahjulikke kemikaale,» ütles Sälli.
Sellesse ruumi valis sisekujundaja voodi, mille turvapiirde saab selle omaniku kasvades ära võtta. Lisaks kujundas ta moodulkapisüsteemi, mida saab vajaduste muutudes kohandada: sisusid välja vahetada, detaile lisada või ära võtta, uksi teistsuguste vastu ümber vahetada ja tänu sellele ruumi meeleolu täiesti teiseks kujundada.
«Riidekapp ei pea ulatuma seinast seina ja maast laeni, sest väikelapse puhul pole see tegelikult kuigi praktiline. Kasutasin kaldlaega tühimikus kappe, mille tõstsin üksteise peale,» ütles Sälli.
Alati oluline hoiuruum
Kui igal asjal on oma koht, on lastetuba oluliselt lihtsam korras hoida. Mugavad ja vahvad hoiulahendused teevad ka koristamise lõbusamaks, mis motiveerib lapsi mänguasju ise ära panema.