Igapäevaseks ja -nädalaseks hoolduseks soovitab ekspert kanga kuivpuhastust tolmuimejaga. «Kõige parema tulemuse saab, kui lasta diivanid-tugitoolid keemiliselt puhastada. Seda teevad puhastusfirmad kliendi juures. Keemiline puhastus on sobivaim neile, kes on allergilised või ei talu kokkupuudet kodukeemiaga,» lisab ta.
Väldi küürimispulbreid
Lastetoa mööbli valimisel soovitab ekspert eelistada vastupidavaid ja kergesti hooldatavaid materjale. «Rusikareegel on see, et lakitud, värvitud ja õliga immutatud pinnad tuleb hoida kuivana. Kõik tekkinud plekid tuleb eemaldada kohe, et need ei jõuaks kuivada ega sisse imbuda. Kui koristamise järel jääb pind märjaks kauemaks kui 30 sekundiks, tuleks pind kuivatada, mitte sellel kuivada lasta,» selgitab ta.
Vahasid sisaldavaid puhastus-, poleerimis- ja läiget andvaid vahendeid on soovitatav kasutada kord kuus, vajadusel tihedamini, kuid mitte sagedamini kui üks kord nädalas. Puhastusvahend tuleb pihustada lapile, mitte puhastatavale pinnale.
Mööbli puhastamiseks ei tohi kasutada lahustavaid orgaanilisi ühendeid, nagu atsetoon, piiritus või bensiin. Kriimude ennetamiseks ei tohiks kasutada pleegitavaid ning abrasiivseid aineid sisaldavaid pastasid ja vedelikke, küürimispulbreid, harju ja muid mehaanilisi abivahendeid.
Heleda mööbli hirm: värviandev teksasriie ja pastapliiatsid
Kivi soovitab tugevalt määrdunud puitpindu puhastada alkoholivaba pesuvahendiga. Pärast puhastamist tuleb pinnad hoolikalt kuivatada. «Mööbli puidust osa ei tohi puhastada vahendiga, mis sisaldab atsetooni või teisi tugevaid lahusteid või abrasiivseid aineid,» rõhutab ekspert.
Kuigi nahkmööbli pealispinda ei ohusta maha läinud keefir, tuleb eksperdi sõnul ka selle materjali eest eraldi hoolt kanda. Niiske lapp eemaldab lahtise tolmu ja purud, mõnikord võiks lappi niisutada ka seebiveega. Tolmuimejaga saab kätte diivani voltide vahele pudenenud purud.
«Heleda nahkmööbli hirm on värviandvad teksapüksid ning pastapliiats. Need võivad jätta kustumatuid jälgi. Kui seebiveest ei piisa, tuleb appi võtta spetsiaalsed nahkmööbli puhastusvahendid — ei tee paha, kui neid kasutatakse paar korda aastas ka sellise mööbli puhul, mis must ei näigi,» selgitab ta.