Eelmisel aastal koguti Viking Line'i laevadelt kokku 1475 tonni toidujäätmeid. Sellest saadi umbes 112 000 kuupmeetrit biogaasi, mis vastab 127 000 liitrile bensiinile. See energiakogus on võrdne umbes 800 korteri või 60 eramaja aastase elektrienergia tarbimisega elektrikütte korral.
Viking Line'i laevade restoranid töötavad pidevalt, et vähendada oma tegevuse keskkonnamõju. Lisaks ringlussevõtu tõhustamisele keskendutakse toidujäätmete vähendamisele, mis toimub osaliselt individuaalsete portsjonite serveerimise ja toidu nõudluse hoolika jälgimise kaudu. Septembri alguses käivitas laevafirma Viking Glory'l ja Viking Grace'il toidujäätmete projekti, mille käigus kaalutakse ja analüüsitakse kogu toidujääkide kogust.
«Suur tänu meie laevarestoranide töötajatele nende fantastilise suhtumise eest, kuigi selline projekt tähendab alati veidi lisatööd. Teisest küljest on see aga kindlasti aega väärt, sest nii saavad meie töötajad mõõdetavaid andmeid oma keskkonnatöö ja selle mõju kohta,» ütleb Dani Lindberg.
Kuidas Viking Line'is taaskasutamine toimib:
1. Toidujäätmed: Laevadel kogutud toidujäätmed muudetakse biogaasi tooraineks ning alates kevadest on kohvipuru kasutatud koduaia mulla toorainena.
2. Tekstiilid: Soome tekstiilide taaskasutamise teenusepakkuja Rester Oy võtab vanu tekstiile vastu ja taaskasutab neid. Laevadelt pärit tekstiilid lagundatakse kiududeks, mida saab kasutada uue materjali tootmiseks.
3. Klaas: 2023. aastal taaskasutati Viking Line'i laevadel 286 tonni klaaspakendeid. Uue klaasi tootmiseks sulatatud ringlussevõetud klaasi kasutamine võimaldab säästa 20 protsenti energiat võrreldes liiva, sooda ja lubja kasutamisega toorainena.
4. Metallijäätmed: Ringlussevõetud metallpurkidest valmistatud terase kasutamine säästab 75 protsenti energiat võrreldes rauamaagi kasutamisega tootmises. 2023. aastal kogus Viking Line 50 tonni metallijäätmeid.
5. Paber: Viking Line'i laevad saatsid eelmisel aastal ringlusse 346 tonni paberit ja pappi. Paberi- ja kartongpakendite ringlussevõtt vähendab puude raiumise vajadust. Tonn vanapaberit vastab umbes 14 puule. Paberi kasutamist on osaliselt vähendatud ka tänu digitaalsete ekraanide kasutamisele ja klientidele digitaalsete kanalite kaudu teabe jagamisele.