Varasemate külmalainete ajal on paljud majaomanikud olnud sunnitud tegema erakorralisi kulutusi, kuna digitaalsed veearvestid lakkasid töötamast, sest veemõõdusõlme paiknemisruum muutus liiga külmaks. Ilmade soojenedes sagenes aga soojustamata veetorude lõhki külmumine. Soojenedes hakkab vesi paisuma, mis viib torude lõhkemiseni.
Selliste olukordade vältimiseks tuleks hoolitseda selle eest, et veemõõdusõlme ruumis ei langeks temperatuur alla kolme kraadi ning ei tekiks tuuletõmbust. Ruum peab olema korralikult soojustatud ja ideaalis ka köetav.
Kui veemõõdusõlm asub keldris, on oluline kontrollida, et kõik keldriaknad ja uksed oleksid suletud, kuna tõmbetuul kiirendab torustiku külmumist. Samuti tuleks hinnata akende soojapidavust. Ühekordse klaasiga keldriaknad vajavad lisasoojustust, näiteks villa või penoplastiga katmist. Plastikaknad või mitmekordse klaasiga aknad ei vaja täiendavat soojustamist.
Olukorras, kus veemõõdusõlme ruumis on miinuskraadid ja veetarbimine on väike või puudub üldse, ei pruugi torude isolatsioon üksi külmumise eest kaitsta. Sel juhul on võimalik kasutada isolatsioonimaterjalide alla paigaldatud küttekaablit. Kui ruumi temperatuur püsib üle kolme kraadi, pole küttekaablit vaja kasutada.
Veetorude isolatsioonimaterjal võiks olla vähemalt üheksa millimeetri paksune, mis kaitseb torusid ka suvel kondensatsiooni eest – seda peetakse mõnikord ekslikult torustiku lekkeks.
Suvemajades ja maakodudes, kus talvel ei elata ja kütet pole, tasuks vesi liitumispunktist kinni keerata. Selleks tuleb võtta ühendust kohaliku veeteenuse pakkujaga, kes sulgeb vee liitumispunktis ja eemaldab veearvesti. Pärast seda tuleks avada kõik kraanid, et vesi saaks torustikust välja voolata, sest külmumisel tekkiv veeavarii võib põhjustada suurt kahju.