Reisil saadud hotellikogemus jääb sageli meelde just luksusliku vannitoa tõttu. Kujunduslikult laitmatud hotellivannitoad võluvad oma elegantsi ja funktsionaalsusega pakkudes avarust ja heaolutunnet. Luksuslik ja rahustav vannituba ei pea jääma pelgalt reisielamuseks – õigete valikute ja nutikate lahendustega saab hotelli väärilise atmosfääri tuua ka oma koju. Siin on mõned soovitused Villeroy & Bochi poolt.
GALERIID ⟩ Ammuta inspiratsiooni nendest luksuslikest vannitubadest üle maailma
Ülim luksus Jordaanias
Jordaania pealinnas Ammanis asuv Ritz-Carlton pakub tõeliselt luksuslikku elamust. Kui hotelli välisfassaad on lahendatud klassikalises araabia stiilis, siis hotelli sisekujunduses annavad tooni art deco elemendid ja kaasaegne kunst. Hotelli stiil peegeldub ka luksuslikes marmorist vannitubades, kus on pilkupüüdva disainiga Octagoni pjedestaalil valamud. Õrnad servad moodustavad valamu sisepinnal täpse kaheksanurkse kuju, mis loob mulje vääriskivist. Valamud paiknevad imposantsel peenest nahast pjedestaalil ja käsi pestes avaneb 20-korruselise hotelli akendest imeline vaade Ammani kesklinnale.
Buduaari stiil
20. sajandi alguse stiilis hotellivannitoad meeldivad ka disainifännidele. Viktoriaanlike vormidega «Hommage» sari loob vannitoas nostalgilise glamuuri tunde. Alates ikoonilisest astmelise reljeefiga valamust kuni eraldiseisva jalgadega vannini – igasse detaili on imbunud möödunud päevade hiilgus. Et siiski ka kaasaegset tunnetust edasi anda, on osades hotellitubades trendikas mustas toonis vann, mis toob stiilselt tänapäeva kogu mineviku elegantsi ja külluse.
Kodune atmosfäär Tallinna kesklinnas
Mõni aasta tagasi renoveeritud Nordic Hotel Forumi külalistel aitavad end koduselt tunda rõõmsad valamud. Sisearhitekt Kaire Kemp-Tišler selgitab ideed tutvustades: «Valisime Artise rõõmsa roosa valamu Nordic Hotel Forumi 255 numbrituppa. Tahtsime tuua hotellitubade interjööri sõbralikku ovaalset ja pehmet vormi. Kodusust rõhutab valamu paigutamine tööpinna peale ja kirsiks tordil on väike roosa nüanss muidu üleni helehallis interjööris. Selline väike rõõmus naeratus, mis meelde jääb.» Hotelli vannitube sisustades arvestas Kemp-Tišler laiapõhjalist külaliste ringi, kellel kõigil on oma harjumused ja tavad. Oluline on ka hügieen. «Kui kodu kujundades võib inimene teha mugavuse arvelt mööndusi ja tuua ettepoole ilu, siis hotellis seda kindlasti teha ei saa ning arvestada tuleb, et vannitoa koristamine ei oleks liialt keerukas.»
Julged värvikombinatsioonid
Värvikontseptsioonide väljatöötamisele keskendunud disainer Gesa Hansen tõdeb, et hotellides on põnev üllatuda julgetest värvilahendustest. Pariisis asuva hotell Ami uue ilme loomisel kandis Hansen sisekujundusse üle Montparnasse linnaosa autentset võlu. Pariisile omaselt ei ole hotelli vannitoad kuigi suured, ent just värviliste seinaplaatide mängulise efekti ja suuremate heleda-tumeda kontrastidega on ruumid avaramaks muudetud ja vannitubades kergena mõjuv interjöör saavutatud. «Värv võib äratada nii palju emotsioone ja muuta ruumi dimensiooni, meeleolu ja isegi perspektiivi. Värvi abil saab vannitoast lemmiktuba,» on disainer veendunud.
Aasia hügieeni kogemus
Tavaliselt kogeme esimest korda pesufunktsiooniga tualettpoti mugavust hotelli vannitoas – võib-olla reisil Aasiasse, kuid üha enam ka Euroopa riikides. Selle luksusliku kogemuse saab oma igapäevaellu kaasa tuua, paigaldades vannituppa kaasaegse tualettpoti, mis ühendab endas esteetika ja hügieeni. Koduses kasutuses saab endale sobilikud funktsioonid seadistada ja nautida puhast aasiapärast kogemust.