Kui kustutit pole, kuid jõulukuusk süttib põlema, siis õpetas Taavet, et leeke tuleb püüda vee, tekkide või muude kätte juhtuvate esemetega summutada. Kui aga tulekahju käib üle jõu, siis ennast ohtu seada ei tohi. Siis tuleb majast väljuda ja helistada hädaabinumbril 112.
Kirsiste lisas, et hooletusest tekkinud tulekahju tõttu võib sootuks kodust ilma jääda. Kodukindlustuse olemasolul aitab kindlustus tulekahju tagajärgi korvata, kuid raske hooletuse tõttu tekkinud tulekahju puhul kindlustus enam kahju ei hüvita.
Raske hooletus on olulisel määral vajaliku hoole mittejärgimine ning tahtlik vara rikkumise soov. Raske hooletus on näiteks visuaalselt katkiste pistikupesade kasutamine ehk pikendusjuhe on ühendatud seinast välja rippuvasse pistikupessa ning sinna on omakorda ühendatud elektrikaunistus. Lisaks on raske hooletus ka see, kui kodust lahkudes jäetakse küünlad põlema.
Ka elektrikaunistused võivad hooletuse korral olla ohtlikud
Kirsiste sõnul on ette tulnud juhtumeid, kui inimene on saanud õue paigaldatud elektrikaunistustest elektrilöögi. Selle põhjuseks on olnud aga tubase kaunistuse paigaldamine niisketesse tingimustesse.
Ka Taavet loeb inimestele sõnad peale, et tuppa mõeldud advendiküünlaid, pirnikette, lampe või muid elektrikaunistusi ei tohiks mitte mingil juhul õues kasutada. Need võivad tekitada lühise või siis tõepoolest anda inimesele või lemmikloomale elektrilöögi.
Ka tuleks igal aastal enne elektrikaunistuste ülesriputamist veenduda, et juhtmestik oleks korras. Aasta läbi maja küljes rippuvad elektripirnid ja -kaunistused on küll ilusad, aga päike, vihm ja lumi teevad oma töö. Seetõttu kaunistused aga kuluvad ning need tasuks vahetada välja uute vastu.
«Kuusel tohib kasutada vaid kahjustamata isolatsiooniga ja CE-märgistusega elektriküünlaid. Enne kuusepuu kaunistamist tuleks ühendada jõulutuled vooluvõrku ja kontrollida nende korrasolekut. Katkise isolatsiooniga elektriküünalde või päris vahaküünalde kasutamine jõulupuul on väga tuleohtlik,» rõhutas Taavet.