Toru külmumise ennetamine
Pakane võib viia veetorude külmumiseni ja isegi lõhkemiseni, mis omakorda võib põhjustada tõsiseid kahjustusi kinnisvarale ja kulukat remonti. «Koguriski kindlustuskaitse hüvitab külmunud torude purunemisest tekkinud kahjud. Hädaabi teenus reageerib sellistele olukordadele kiiresti, aidates minimeerida tagajärgi. See kõrvaldab kiiresti lekked ja kuivatab kahjustatud pinnad,» soovitab Alver Kivirüüt, LHV Kindlustuse tooteosakonna juht.
- Torude isolatsioon: kontrollige ja vajadusel isoleerige kõik torud, eriti need, mis asuvad kütmata ruumides.
- Minimaalne temperatuur: isegi teie äraolekul jätke ruumidesse plusskraadid. Kui kütta pole võimalik, tühjendage veesüsteemid.
- Regulaarne kontroll: kontrollige torude ja kraanide seisukorda, et tuvastada külmumise või lekete märke.
Tuleohutus – kütteseadmed ja küünlad
Päästeameti andmetel toimub enamik eluhoonetulekahjudest üksikelamutes ja korterelamutes. 2023. aastal tekkis eluhoonetulekahjude käigus ehitiste varakahju kogusummas 6,3 miljonit eurot. Suurim sündmuse kohta arvestatud keskmine varakahju esines ridaelamutes ja ulatus ligikaudu 29 000 euroni.
Enamik kindlustusjuhtumeid tekib kütteseadmete aktiivse kasutamise tõttu külmal ajal. Korstnad ja ventilatsioonikanalid peavad olema regulaarselt puhastatud professionaalse korstnapühkija poolt. «Tuleohutuse seadus näeb ette, et korter- ja ridaelamute küttesüsteeme tuleb puhastada kord aastas professionaalse korstnapühkija poolt. Eramajades on lubatud korstna puhastamine iseseisvalt, kuid vähemalt kord viie aasta jooksul tuleb kaasata litsentseeritud spetsialist. See võib olla oluline tegur kindlustushüvitise saamisel tulekahju korral,» tuletab Kivirüüt meelde. Samuti on oluline veenduda, et elektrilised kütteseadmed omavad kehtivat kasutusluba, vastavad ohutusstandarditele ja neid kasutatakse vastutustundlikult.