Kõlab kentsakalt, kuid kui ühes ruumis viibib korraga palju inimesi, mõjub see kodule tõepoolest tõhusa soojaallikana – juba üks inimene annab ruumi keskmiselt 80 W sooja. Seega, hoia oma lähedased ligidal hoolimata aastaajast ja saadki vähendada küttekulusid.
Vaheta välja vanad jõuluvalgustid
Tänapäeval vahetab järjest rohkem inimesi oma kodused lambipirnid energiasäästlike LEDide vastu. Paraku kipume jõulude ajal välja otsima kuuse- ja õuetuled, mis on aastaid vanad ja suured elektriröövlid.
Kui plaanid jõulutulesid kasutada, tasub investeerida LED-pirnidega valguskettidesse. Need on energiasäästlikumad, vastupidavamad ja kestavad kauem.
Ära unusta, et õues kasutamiseks mõeldud jõulutuled peavad olema tähistatud vastava ilmastikukindluse märgiga! Rohkem infot välitingimustesse mõeldud jõulutulede kohta leiad siit.
Eemalda juhe pistikupesast
Ootab sind ees lennureis, külaskäik vanavanemate juurde või sõit maakoju – energiasäästu ja -ohutuse seisukohalt tuleks kodust lahkudes pistikupesast välja tõmmata kõik suuremad elektritarbijad. Telekad, arvutid, printerid ja paljud teised elektriseadmed tarbivad voolu ka siis, kui nad sisse lülitatud ei ole. See võib elektriarvele lisada arvestatava summa.
Juhe eemalda alati seinakontaktist, mitte seadme enda küljest. See lihtne tegu aitab aasta lõikes elektriarvetelt kuni kümme protsenti säästa.
Usinad kokad võiksid söögivalmistamisel meeles pidada, et kõik toidud küpsevad kiiremini siis, kui potil-pannil on kaas peal. Pliidil tasub valida alati õige suurusega raud ning ahju kasuta vaid suuremate roogade valmistamiseks.