Samuti jälgi, et kütteseadmed, nagu näiteks radiaatorid, ei oleks varjatud või kaetud kardinate, mööbli ja muude suuremate esemetega. Vastasel juhul ei saa soe õhk ruumis liikuda ning võib tekkida soov temperatuuri veelgi juurde keerata.
Fikseeritud paketiga jäävad kõrged elektrihinnad minevikku
Elektrihinna fikseerimine on üks lihtsamaid viise, kuidas tagada endale meelerahu ja hinnastabiilsus. Sõlmides fikseeritud hinnaga lepingu, on kokkulepitud perioodil elektri ühikuhind sama. Nii ei ole vaja muretseda börsil toimuva pärast ja saad hõlpsamini oma igakuist eelarvet planeerida.
Hinna soovitame fikseerida nendel, kellel ei ole võimalik oma tarbimist ajastada. Soodsaimad hinnad elektriturul jäävad üldjuhul hilistesse öö- või varajastesse hommikutundidesse. Kui on soov säästa, peaks rohkem elektrienergiat nõudvad tegevused sellele ajale jätma, mis ei ole alati mõistlik.
Väikesed muudatused igapäevatoimingutes
Energiasääst algab oma harjumuste ümber kujundamisest. Õnneks leiab kokkuhoiukohti enamikust kodustest toimetustest. Näiteks õhtusööki valmistades võid ahju 10–15 minutit enne toidu valmimist välja lülitada. Toit valmib igal juhul, kuna ahjus olev jääksoojus küpsetab seda edasi.
Pesumasinaga pesemisel eelista temperatuuri, mis on madalam. Kergelt määrdunud riided saab üldjuhul puhtaks ka 30-kraadise programmiga ning tulemuseks on kuni 30-protsendine sääst. Märga pesu ära viska kuivatisse, vaid aseta pesurestile. Nii saavad riided kuivaks null energiakuluga.
Viimaks, kodumasinaid kasutades eelista võimaluse korral alati ökonoomseid ja säästlikke töörežiime. Nii hoiad kokku elektrit ja pikendad oma seadme eluiga, kuna kodumasin, mis ei tööta täisvõimsusel, kulub ka aeglasemalt.