Koristusentusiast Elo Sagor jagab uue aasta saabudes praktilisi koristusnippe, mis aitavad muuta kodu korrashoiu efektiivseks ja vähem koormavaks. Lisaks jagab Sagor soovitusi ka väärt koristustarvikute kohta, mis igas kodus olemas võiksid olla.
UNUSTA STRESS ⟩ Eesti koristusproff jagab kasulikke nippe, mis muudavad koristuse poole lihtsamaks
Esimese olulise sammuna soovitab Sagor investeerida headesse koristustarvikutesse. «Mikrokiudlapp, kuivataja-pühkija, melamiinšvamm ja robottolmuimeja on minu lemmikud abivahendid kodu korrashoidmisel,» selgitab Sagor. Need teevad kodu koristamise tunduvalt lihtsamaks ja stressivabaks.
Sagori sõnul aitavad kodu igapäevaselt korras hoida järjepidevad harjumused.
«Kõige lihtsam nipp on regulaarselt koristada, et ei tekiks raskesti eemaldatavat mustust nagu näiteks katlakivi. Samuti võiks pärast söömise lõpetamist kohe nõud ära pesta või nõudepesumasinasse panna, diivanilt tõustes katte sirgeks tõmmata ja mustad riided otse pesukasti viia,» jagab Sagor lihtsaid soovitusi. Lisaks aitab ka koristustööde jagamine erinevatele nädalapäevadele vältida koristamisega kaasnevat pinget. «Korista üks piirkond korraga ja püüa mitte ühelt töölt teisele hüpata,» soovitab Sagor.
Sagor usub, et koristamisest võiks teha toreda pere ühistegevuse. «Koristamisest saab teha mängu, kus iga pereliige saab oma rolli – üks pühib tolmu, teine puhastab põrandaid. Samuti võib lasta igal pereliikmel valida kuulamiseks ühe muusikapala. Kui kõikide lood on mänginud, alustatakse uute lugude valimisega,» selgitab ta. Sellised tegevused aitavad luua positiivseid rutiine ja muuta koristamise lõbusaks.
Ebavajalike asjade kogunemise vältimiseks majapidamises soovitab Sagor kasutada kolme kasti süsteemi: «Ühte kasti pane jooksvalt vajalikke asju, mida soovid säilitada. Teise kasti pane terved ja korralikud esemed, mida on võimalik kasti täitumisel annetada. Kolmandasse kasti pane asjad, mis on katkised või mittevajalikud. Hea nipp on asjade sorteerimisele kutsuda appi mõni kriitilise meelega sõber, kes sulle eseme mittevajalikkust kinnitab.»
Lisaks soovitab Sagor otsida välja kohad, kuhu vajadusel asjad annetada või müüa ning mõelda välja, mida teenitud rahaga teha. «Mõtle, kas sooviksid asjade müügist saadud raha investeerida või hoopis perega koos spaasse lõõgastuma minna. Nii on rohkem motivatsiooni asjade korras hoidmisega tegeleda,» soovitab Sagor.
Suuremaid koristustöid soovitab Elo jagada aga väiksemateks sammudeks. «Korista üks piirkond korraga ja tee enne ära raskemad tööd, nagu ahju või külmkapi puhastus. Kui aga endal koristamiseks aega või soovi pole, telli appi professionaalne koristusteenus,» räägib Sagor, rõhutades, et kõige olulisem on see, et kodu oleks selliselt korras, et seal oleks endal mõnus olla. «Sa ei pea ajama taga täiuslikkust – oluline on, et sul endal oleks kodus hea olla.»