Päevatoimetaja:
Kristina Kostap
Saada vihje

KURB, AGA TÕSI Miljon eurot eramu eest on Eestis juba argipäev

Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Kui veel mõni aasta tagasi tundus miljon eurot Eesti eramute turul ulmelise hinnana, siis praegu on see hind saanud reaalsuseks mitmes Tallinna piirkonnas ning üha enam ka väljaspool pealinna. Luksuskinnisvara segment on Eestis jõuliselt kasvamas, peegeldades nii jõukuse kasvu kui ka muutuvaid ootusi kodule, vahendab kinnisvaraportaal City24.

Kõige rohkem miljonihinnaga eramuid leiab Tallinna prestiižsetest piirkondadest. Vanalinna ümbrus, Viimsi, Kakumäe ja Pirita-Kose on saanud luksuseramute mekaks. Neis piirkondades küündivad pakkumishinnad sageli 1,5–2 miljoni euroni, üksikutel juhtudel isegi kõrgemale.

Miljonihinnaga kodu ei tähenda tänapäeval pelgalt suurt maja. Tüüpiline miljonimaja pakub läbimõeldud arhitektuurset lahendust, nüüdisaegseid nutilahendusi, kõrgekvaliteedilist viimistlust, energiatõhusaid lahendusi, privaatset asukohta, läbimõeldud maastikukujundust ja turvasüsteeme

Kinnisvaraeksperdid märgivad üha sagedamini, et huvi premium-segmendi eramute vastu on tõusuteel. Seda toetavad kasvav jõukate ostjate ring, suurem tähelepanu elukvaliteedile ja soov investeerida püsiväärtuslikku varasse.

Kuigi enamik miljonihinnaga eramuid asub Tallinnas ja selle lähiümbruses, on üha enam selliseid pakkumisi ka mujal Eestis. Eriti silmapaistvad on mereäärsed villad Pärnu rannarajoonis, eksklusiivsed mõisahäärberid üle Eesti ja modernsed arhitektuuripärlid looduskaunites kohtades.

Premium-segmendi kasv jätkub ka lähiaastatel. Miljonihinda ei peeta enam erakordseks, vaid pigem teatud kvaliteedi ja asukoha standardiks. See trend peegeldab majanduslikku arengut ning Eesti kinnisvaraturu küpsemist laiemat.

Siiski tasub meeles pidada, et miljonihinnaga kodu ei ole pelgalt prestiižiobjekt, vaid peaks pakkuma ka reaalset väärtust – olgu selleks siis ainulaadne arhitektuur, eriline asukoht või läbimõeldud funktsionaalsus. Kinnisvaraturul kehtib endiselt põhimõte, et igal objektil peab olenemata segmendist olema õigustatud hind.

Tagasi üles