«Turvasüsteemid töötavad elektriga ning seetõttu on võimalike elektrikatkestuste puhuks enamik turvasüsteeme varustatud varutoiteallikatega ehk akudega. Nende töökindlus on ääretult oluline ja seetõttu kontrollivadki tehnikud hoolduse käigus alati akusid ja vahetavad need vajadusel välja,» selgitas G4Si turvatehnikadivisjoni direktor Priit Orasson.
Seega tasub pikemate elektrikatkestuste riski korral eelkõige just akudele tähelepanu pöörata. Kui pärast elektrikatkestust turvasüsteem enam ei toimi, siis on suure tõenäosusega põhjus akus.
Võrgutoite kadumisest annab süsteem üldjuhul märku veateatega sõrmistikul. See võib olla sõltuvalt seadmest veakirjelduse tekkimine, tule süttimine või helisignaal (piiksumine).
«Seega, kui esinevad kirjeldatud veateated või pole keegi sinu süsteeme alanud või möödunud aastal kontrollinud, siis telli korraline hooldus, et vältida tulevikus sarnaste probleemide tekkimist. Hoolduse käigus kontrollitakse üle kogu valvesüsteem, sealhulgas varutoiteallikad,» lisas Orasson.
Teine tüüpolukord, mis tekib süsteemi elektritoite täielikul kadumisel, on seotud valvesüsteemide välisireenidega. Välisireenid on üldjuhul varustatud samuti akuga ning nende tööpõhimõte on, et kui kaob ühendus keskseadmega, hakkab välisireen tööle. Seda on vaja, et teavitada lokaalselt ohust, kui keskseade on meelega kahjutuks tehtud varguse eesmärgil. Kuid sama olukord tekib ka siis, kui keskseadmel kaob täielikult elektritoide elektrikatkestuse korral. Sellisel juhul on välisireeni jaoks tegu sarnase olukorraga ja sireen hakkab tööle ning töötab seni, kuni sireeni aku tühjaks saab. Siinjuures aitab ainult keskseadme töö taastamine või välisireeni varutoite aku lahtiühendamine sireenis. Seega on oluline hoida valvesüsteem töös võrgutoitel või varutoiteallikaga, et sellist olukorda vältida.