Kindlustuse olemasolu
On loomulik, et kodus igapäevaselt elades võivad ette tulla erinevad juhtumid, mis kahjustavad elamispinda, selles asuvat vara või ka kolmandaid isikuid, näiteks naabreid. Seetõttu on oluline teada, kas eluruumil on kindlustus ning mida see täpselt katab. Reeglina katab üürileandja poolt sõlmitud kindlustus eluruumi osi ning üürileandja asju, aga üürniku isiklikke esemeid mitte.
„Kindlustuslepingu sõlmimiseks ei pea olema omanik, vaid kindlustust saab eluruumile ja selles asuvale varale sõlmida ka üürnik. Kindlustuslepingu mõistes on omanik ja üürnik võrdsed,« selgitas Drižiruk. „Kindlustuslepingu sõlmimisel tuleks hinnata, kui suur on kodune vara ning sellest lähtuvalt valida kindlustussumma.»
Kolmandatele isikutele tekitatud kahjude korvamiseks tuleb sõlmida vastutuskindlustus. Statistiliselt kõige arvukamad teistele tekitatud kahjud on veekahjud, mis on enamasti tekkinud purunenud survevoolikute tõttu ning vesi on voolanud otse põrandale. Kuna veekahjude likvideerimine on üsna kallis, sest tihtipeale tuleb selleks võtta põrand lahti, kuivatada konstruktsioonide sisemus, vajadusel välja vahetada soojustusmaterjal ning taastamise järel viia läbi ka viimistlus, aitab vastutuskindlustus üürnikul end lihtsasti kaitsta võimalike suure väljaminekute vastu.
„Balcia kodukindlustus katab vajadusel ka ajutise elamispinna kulud, näiteks kui tekkinud vee- või tulekahju tõttu on kindlustusvõtjal vaja ajutiselt mujale kolida, samuti sisekujundaja teenused. Oleme katnud kõik vajalikud riskid, et kodu kindlustades oleks kõigil süda rahul,« loetles Drižiruk.
Üleandmisakt
Üleandmisakt on tavaliselt mõeldud üürileandjale, kes loetleb aktiga üles korterisse või majja jäänud vara ning üürnik kinnitab allkirjaga, et ta on saanud need esemed enda valdusesse. Väga hea oleks, kui esemetest on olemas fotod. Teistpidi on see aga ka üürnikule mugav ja vajalik, sest nii on hiljem hõlpsalt võimalik välja selgitada, millises seisukorras olid esemed enne üürile andmist.