Päevatoimetaja:
Kristina Kostap
Saada vihje

EESTI KORISTUSPROFF Just nii tihti tasub kodu tolmuimejaga üle käia

Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Tolmuimeja kasutamine võib tunduda üsna lihtsa tegevusena, kuid ometi tehakse ka selle tähtsa koduse töö juures sageli vigu. Koristusspetsialist Kristi Trageli sõnul kasutatakse sageli valesid tolmuimejaotsikuid ja asutakse liiga rutakalt märja lapiga pindade kallale.

Põhjalikuma kevadkoristusega algust tehes on tolmuimeja esimene tööriist, mille järele haarata. Enne tolmuimejaga tööle hakkamist tuleb hoolikalt koristada põrandalt kõik esemed. Järgmine samm on valida vastavalt põrandakattele sobilik tolmuimeja otsik, et mitte pindasid ära rikkuda. «Näiteks pika karvaga vaipadel tuleks kasutada siledat vaibaotsikut, kuna vastasel juhul võivad vaiba karvad lahti tulla,» soovitas kodukorrastamise asjatundja Kristi Tragel.

Ka diivanite, tugitoolide ja muu pehme mööbli koristamisel on tolmuimeja kasulik abimees. Trageli sõnul on väga tähtis enne nendel pindadel tegutsema asumist teha selgeks, mis tekstiiliga on täpsemalt tegu. «Seemisnahk on näiteks väga õrn ning kasutada tuleks pehmet harja. Kindlasti peab olema hoolikas istepatjade vahede puhastamisel, sest sinna koguneb palju mustust,» sõnas ta.

Kui tihti peab tolmuimejaga põrandad üle käima?

Trageli sõnul on vaibal olevast mustusest nähtaval vaid kümme protsenti ehk suurem osa mustusest on vaiba sees. «Isegi kui silmale tundub, et vaip on puhas, siis tegelikult peidab see enda sees palju tolmu ja mustust. Vaipa tuleks tolmuimejaga puhastada regulaarselt. Vähemalt korra nädalas tuleks teha veidi põhjalikum puhastus, mis tähendab umbes kümme minutit tööd tolmuimejaga,» selgitas Tragel. Kui kodus on ka lemmikloomad, siis tuleks puhastust teha tihedamini.

Üks levinud viga, mida kevadise suurkoristusega pihta hakates tehakse, on Trageli sõnul see, et tihti alustatakse tekstiilpindade puhastamisel kohe märgpesuga. «Õigem oleks esmalt nii diivan kui vaibad kuivpuhastus tolmuimejaga üle käia, et kätte saada võimalikult palju mustust just kuivalt, sest kui diivani sees olev mustus saab märjaks, on seda palju keerulisem ja aeganõudvam sealt eemaldada,» kirjeldas korrastusekspert.​

Kommentaarid
Tagasi üles