Skip to footer
Päevatoimetaja:
Kristina Kostap
Saada vihje

KORISTAJA JAGAB Märk sellest, et kodu pole piisavalt palju puhastatud

Pilt on illustreeriv.

Professionaalsed koristajad on harjunud märkama väikseid detaile, et teha kindlaks, kas kodu on korralikult puhastatud või mitte.

Soome kodukoristaja Lina Jurciene on enam kui 15 aastat kodukoristajana ametis olnud. Enam kui 6000 koju jõudnud ekspert on oma pika karjääri jooksul näinud ühtekomateist, kirjutab Ilta-Sanomat.

Oma kogemuste põhjal jagab ta kodud kolme eri kategooriasse.

On puhtad ja minimalistlikud kodud, mida me nimetame Skandinaavia kodudeks. Siis on perekondlikud kodud, kus inimesed pingutavad, et säilitada puhas standard keset kiireid argipäevi. Kolmas kategooria on boheemlaslikud kodud, kus asjad on aastate jooksul kogunenud ja puhtuse säilitamine on keerulisem.

Jurciene julgustab inimesi investeerima oma kodu üldisesse väljanägemisse. Samuti soovitab ta regulaarselt puhastada ja eemaldada plekid nende ilmnemise järel. 

Laane sõnul on kodu halva puhtuse märgiks tolm pindadel ja nurkades.

«Ka veetorude ja dušiseinte lubjasisaldus viitab sellele, et niiskete ruumide puhtusele ei ole piisavalt tähelepanu pööratud,» lisab ta.

Teine levinud probleem on plekid ukseraamidel ja valguslülitite ümbruses.

«Need kohad jäetakse sageli tähelepanuta. Lisaks sellele võib ebapuhta kodu ära tunda ka lõhnade järgi – kui ruumide õhk on umbne või kui näiteks köögis on tunda vana rasvahaisu, siis vajab see kindlasti põhjalikumat puhastust, lisab Laane.

Need viis tegevust aitavad kodu korras hoida

1. Tee alati voodi ära

Voodi ära tegemine lihtsalt selleks, et järgmisel õhtul see uuesti sassi ajada, võib tunduda tobe. Ometi on sellel nii psühholoogiliselt kui visuaalselt väga positiivsed tagajärjed. See loob automaatselt tunde, et oled oma eluga rohkem järjel ja et tuba on hulga rohkem korras. See lihtne tegevus võtab vähe aega, aga toob palju kasu.

2. Pese, sorteeri või voldi pesu

Paljudes kodudes ei ole pesu iga päev pesemine vajalik. Küll aga on hea teha iga päev midagi, et pesuhunnik ei muutuks liialt suureks. Lähtu olukorra vajadustest ja pane pesu kas masinasse, voldi kuivanud pesu kokku või sorteeri veel pesemist ootavat pesu. Osadeks jaotatuna on see tüütu tegevus hulga lihtsam.

3. Pane kasutatud nõud kohe pesumasinasse

Pane kasutatud nõud kohe pärast söömist või vähemalt sama päeva õhtuks nõudepesumasinasse või pese ära. Samamoodi nagu pesu, kipuvad ka mustad nõud kuhjuma ja hiljem on neist oluliselt raskem lahti saada.

4. Pühi köögipinnad puhtaks

Köök püsib puhtana hulga kauem, kui puhastada pindasid pärast iga söögikorda. Kiire elutempo juures seda aga alati teha ei jõua. Sellisel juhul on abiks samamoodi see, kui päeva lõpus köögipindu puhastada.

5. Tee iga päev viie-minuti-koristust

Suuri ettevõtmisi nagu kogu kodu koristamine on tihti raske ette võtta, sest teame, et tegemist on suure pingutusega, ja seetõttu kipume seda vältima. Siin tuleb appi viie-minuti-koristus, mis tähendab, et kulutad iga päev natuke aega asjade õigesse kohta panekule. Teadmine, et teed seda vaid viis minutit, teeb ettevõtmise kergemaks, ning samal ajal hoiad ära segaduse kuhjumist.

Kommentaarid
Tagasi üles