E, 11.12.2023

Suur galerii: selgusid Eesti kõige kaunimad kodud 2015

Kristel Trell
, Kodu.postimees.ee vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti kõige populaarsema kodukonkursi, ajakirja Kodu & Aed konkursi Kodu Kauniks 2015 laureaadid on selgunud: peapreemia läks Harjumaale, Anna Lutteri ja Algo Eskla noore pere 3-toalisele kodule harilikus 1960ndatel ehitatud kortermajas.

«Poleks uskunudki, et auhind tuleb meile - kolmetoalises korteris, kus pinda on 68m2, on üpris raske midagi silmatorkavat ja lahedat teha, eramutel on ses suhtes eeliseid,» hindas võidukodu perenaine Anna. Just käsitööõpetajaks õppinud ning väikeettevõtjana lastele sisustusasjade valmistamisega tegeleva noore naise näpuosavus on kindlasti üks oluline tegur, mis ülipopulaarse kodukonkursi võidu tõi.

«Oskused olid olemas ja sisekujundus on mind ennast lapsest saati huvitanud,» kõneles Anna. Elukaaslasega toimis koostöö: naine mõtles välja, mees viis ellu. «Tööjaotus oli olemas,» muigas mees. Kodu sisutamine oli rahaliselt sellevõrra kergem, et ajahambast puretud korteri, kus alates maja ehitusest polnud muudetud midagi, said noored suhteliselt soodsa hinnaga.

Paari lemmikpaigaks kodus on kõrge voodi, mis sai alguse Anna südamesoovist: et saaks voodil lesides aknast välja vaadata. «Kui olime korteri ära soetanud ja akende vahetamise võimalust polnud, ehitasime lihtsalt nii kõrge voodi, et kõhuli olles saab aknast välja vaadata,» rääkis Anna.

Võistlust Kodu Kauniks korraldab viieteistkümnendat aastat ajakiri Kodu & Aed. Lisaks aasta kodu ja aasta aia tiitlitele jagati sponsorite abil välja 12 teist preemiat. Huvi võistluse vastu on olnud läbi aastate püsiv, ka tänavu osales konkursil ligi 100 kodu ja aeda, auhindu jagati 20 000 euro väärtuses.

Võistlusel hinnati võrdselt otstarbekust, asjakohasust ja esteetilist tulemust, esile tõusid jätkusuutlikult heakorrastatud ning loominguliselt viimistletud kodud ja aiad. Ajakirja Kodu & Aed toimetajatest ja sponsorite esindajatest koosneva žürii tööd juhendasid valdkonniti sisekujundaja Sirje Kadalipp ja aiandusspetsialist Eneli Käger. Konkursil osalejaid tervitas ka Riigikogu esimees härra Eiki Nestor, öeldes, et tänases ärevas maailmas on südantsoojendav leida kodust tuge.

Kodu Kauniks 2015 on avalik konkurss Eesti kodu- ja aiaomanikele, mille käigus hinnatakse kodusid ja aedu, lähtudes esteetilisuse, ökonoomsuse ja funktsionaalsuse printsiipidest.

PREEMIAVÕITJAD 2015:

Aasta kodu 2015 - Anna Lutteri ja Algo Eskla kodu Kurtna külas

Aasta aed 2015 - Iris ja Väino Rajasaare kodu Järvakandi alevis

Aiakultuuri edendamise preemia  2015 Bauhofilt - maastikuarhitekt Ülle Grišakov

Parima värvilahenduse preemia Vivacolorilt - (läbivaks teemaks kollane) Made Pandise ja Teet Raie kahetoaline kodu Tallinnas, 1950ndatel ehitatud kortermajas

Põhjamaine kodu 2015, preemia Hemtexilt  - Anu Tammiste ja Tormi Reinsoni kodu Tartus Supilinnas

Noor aed 2015 - Maiken Tasa ja Lauri Kuktalu noor koduaed Laagris

Publiku lemmik 2014, Endover Kinnisvara preemia - Kertu Lääne ja Rauno Troosti kodu Pelgulinnas

Parima vannitoa preemia Gustavsbergilt - Kertu Lääne ja Rauno Troosti kodu Pelgulinnas

Aia eripreemia  (veesilm)- Annika Varuski ja Urmas Lehiste kodu Võrumõisas

Stiilse kodu preemia Iittalalt 2015 -  perekond Sikkali maakodu Läänemaal

Parim maastikukujundus - perekond Graubergi käe all sündinud aed Vääna jõe kaldal

Vaata ka Kanal 2 videot aasta kodust 2015!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles