K, 25.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vapustav muutus: koledast pööningust imekauniks eluruumiks

Kodu.postimees.ee
Vapustav muutus: koledast pööningust imekauniks eluruumiks
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pööningust saab kujundada kauni magamistoa.
Pööningust saab kujundada kauni magamistoa. Foto: Vida Press

Suvel peetakse kindlasti mõneski kodus plaani pööningu arvelt eluruumi juurde napsata.

Pööningupinna eluruumiks muutmine nõuab aga kindlasti ehituslikke erialateadmisi või spetsialisti abi - vana pööningu soojustamine, vintskappide ehitus ning katuseakende paigaldus on keerulised tööd, mida võhikul ette võtta ei maksaks. Samuti nõuab pööningu seadustamine eluruumina vajalike paberite kordaajamist - mida selleks teha, tuleks kohaliku omavalitsuse ehitusjärelvalve spetsialistilt järele küsida. Ebaseaduslik ja võhiklik ümberehitus võib hoonele hiljem palju kahju teha.

Kui aga teadmised-oskused olemas või spetsialistid appi palutud, tasub mujalt maailmast ideid ammutada - Better Homes and Gardens näitab ühe koleda pööningu ümbersündi tõeliselt stiilseks vannitoaga magamistoaks-sviidiks. Vaata galeriid siit.

Nupukalt on panipaigana ära kasutatud kaldenurka jääv ruum, ka pööningutrepi kõrval olev koht on leidnud kasutust kodukontorina. Napsa ideid ja ammuta inspiratsiooni!

Märksõnad
Tagasi üles