L, 1.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Üheksa asja, mida teise inimese kodus kunagi katsuda ei tohiks

Kodu.postimees.ee
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Teise  pere arvutit küsimata ei kasutata.
Teise pere arvutit küsimata ei kasutata. Foto: www.flickr.com

Isegi kui su sõber ütleb võõrustaja rollis olles, et tundke end nagu kodus, ei tähenda see, et öeldut sõna-sõnalt võtma peaksid. On esemeid, mida teiste kodus ei puututa. 

Tõenäoliselt ei pahanda keegi, kui sa soovituse peale end koduselt tunda endale ise kohvi teed või sirvimiseks riiulist mõne huvipakkuva raamatu võtad. 

Küll aga tuleks käed eemal hoida järgmistest asjadest, soovitab ApartmentTherapy: 

  • Külmik. Ja kõik, mis seal sees on.
  • Termostaat. Sul pole õigust teiste kodu temperatuuri reguleerida. Samuti pole viisakas külas olles kogu aeg kaevelda, et sul külm või palav seal on.
  • Arvuti. Kui sul tõesti vaja on, siis küsi, kas võid seda kasutada. Niisama kirjutuslaua taha ei istuta.
  • Pult. Kui seda just otse sinu kätte ei anta, siis sul külalisena pole õigust valima hakata, milliseid saateid telerist vaadatakse.
  • Lemmikloomad. Enne kui sõbra või sugulase loomi nunnutama hakkad, küsi selleks luba. Loomad on loomad: kõik ei taha kaisutamist ja patsutusi.
  • Trepp. Kui tualettruum ja kõik muu sulle hädavajalik on alumisel korrusel olemas, pole ühtki põhjust, miks sa peaksid imbuma ülakorrusele. Korteri puhul pole sul kutsumata asja pererahva magamistubadesse.
  • Voodi. Kui tegemist on kööktoaga ja voodi on silma all või kui sind kutsutakse esmakordsel külaskäigul ka magamistuba vaatama, pea meeles, et sul pole mingit asja pererahva voodisse. Selle servale ei istuta, ammugi ei hüpata seal peal.
  • Tualett-tarbed. Muidugi kasutad sa tualettpaberit ja seepi, aga kui vajad lisaks midagi muud, küsi seda pererahvalt, mitte ära hakka omal käel kappe läbi tuulama.
  • Ravimikapp. Kui vajad mõnd rohtu, küsi seda võõrustajatelt. Sul pole vaja tuhnida teiste ravimikapis ja uurida, mida nad täpselt tarvitavad. 

Milliseid esemeid sinu hinnangul külas käies omavoliliselt kasutada ei tohiks? 

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Märksõnad
Tagasi üles