Soodsalt kaalust alla: Eesti kõige odavamad toiduained

, treener ja toitumisnõustaja, www.fitlap.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: PantherMedia / Scanpix

Kui sa arvad, et toitumiskava jälgimine on alati kallis, siis aitab selle just nüüd ümber lükata personaaltreener ja toitumisnõustaja Heikki Mägi. Kaalualandamine võib olla soodne!

Tõesti, väga paljud toitumiskavade tegijad tunnistavad ainult imporditud udupeeneid toiduaineid ning unustavad, et meie kallis kodumaa pakub samuti suurel hulgal kaalu langetamiseks sobilikku lauakatet, kirjutab Heikki Fitlap.ee-s.

Reastan sulle täna toiduained, mille hinna ja kvaliteedi suhe on äärmiselt rahakotisõbralik ning mille kvaliteet igati sobilik kaalu langetamiseks. Vähemtähtsam ei ole ka nende maitse.

1. Muna

Muna on üks imeline toiduaine. Lisaks oma äärmiselt kõrgele valgu- ja rasvasisaldusele on munad äärmiselt kõhtutäitvad. Alusta hommikut munatoiduga ja võid olla kindel, et sul ei teki päeva jooksul kummalisi isusid.

10 muna maksab alla ühe euro. Konkurentsitult hinna ja kvaliteedi suhtelt odavaim toiduaine.

2. Kartul

Minu arust on kartulile tehtud teenimatult liiga. Kui ka sina oled üks nendest, kelle jaoks tervislik toitumine tähendab kartuli täielikku vältimist, siis loe nüüd tähelepanelikult. Kartul on väga hea süsivesikuallikas ning kartuli söömine ei tee sind paksuks. Paksuks teeb ikka ja ainult liigne söömine. Vahet ei ole, kas selleks toiduks on kapsas, kanafilee või kartul.

Kilo kartuleid maksab sõltuvalt hooajast alla 40 sendi, mis teeb sellest ühe odavaima süsivesikuallika. 

3. Kana poolkoivad

Lisaks soodsale hinnale ning kõrgele valgusisaldusele meeldivad kana poolkoivad mulle eelkõige maitse pärast. Kui kanafilee on natuke iseloomutu (minu subjektiivne arvamus), siis kana poolkoivad on mõnusad mahlased ja maitsekad. Ilmselgelt on see paljuski tingitud nende kõrgemast rasvasisaldusest, ent praeguseks peaksid juba olema kursis, et rasvu ei tohiks karta.

Kana poolkoibade kilo hind jääb kuskil 2.60 euro kanti. 100 grammis kana poolkoibades on lausa 20 grammi valku ning kõigest 8 grammi rasva.

4. Sealiha

Kellel meist ei meenuks seoses sealihaga esimese asjana mõnus läbikasvanud ja ohtra pekiga kaunistatud ahjupraad? Kuigi sealiha (just sea kaelakarbonaad) võib olla suhteliselt rasvane, suudab tähelepanelikum kaalulangetaja lettidelt leida siiski ka natuke kvaliteetsemat kraami.

Tunnistan, enamjaolt grillingi just sea kaelakarbonaadi. Ostan poest taisema tüki ning teen ise marinaadi. Imeline. Mis kõige parem – kehakaal langeb ja vorm paraneb. Kes ütles, et «dieedi» ajal ei tohi grillitud liha süüa?

Tohib! Tähtis on ainult kogus.

Sea kaelakarbonaad on ka sealihadest üks odavamaid. Kilogrammi hind jääb 3.50 kanti.

5. Piim

Piimaliiter on poes täna supersoodne. Liiter piima maksab kõigest 40 senti. Kuigi piim (ja ka muud vedelad joodavad toiduained) ei täida just eriliselt kõhtu, on selle koostis siiski imetlusväärne.

Esindatud on absoluutselt kõik heaks vormiks vajalik – valgud, süsivesikud kui ka rasvad. Ja seda päris heas vahekorras. Ega imikud pole seda niisama oma lemmiksöögiks kuulutanud.

6. Kodumaised köögiviljad

Kodumaised köögiviljad kõikvõimalikes eri vormides on sulle äärmiselt kasulikud ning mis peamine – äärmiselt odavad. Porgandid, sibulad, kapsad, kaalikad jms aitavad hoida sinu eelarvet kenasti kontrolli all.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles