N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lugeja kirjutab: absurdne juhtum korteri üürimisel

Anna-Liisa Mets
Facebook
Comments
Üürikorter.
Üürikorter. Foto: SCANPIX

Selgub, et mõned korteriomanikud on võimelised laste ja loomade hirmus panema üürilepingusse õige kummalisi punkte.

Nii kirjutas meie eilse üürikorterite artikli peale üks koduportaali lugeja, kes tahtis jagada oma üürnikuajaloo kõige kummalisemat kogemust. "Kunagi ühes üürilepingus oli punkt, kus kirjas, et selles korteris pole lubatud elada alla kolmeaastasel väikelapsel ning juhul, kui üürnik peaks lapsendama või sünnitama, läheb see kirja lepingu rikkumisena," kirjutab ta.

Täpsemalt nägi lepingupunkt välja selline: "2.3. Korteris ei ole lubatud elada alla 3-aastastel lastel. Kui Üürnik plaanib sünnitada või adopteerida väikelapse, siis peab ta koheselt Üürileandjat teavitama. Nimetatud kohustuse rikkumisel on Üürileandjal õigus Leping üles öelda Lepingu punktis 6.3. sätestatud korras.".

Spetsialistidega konsulteerides sai üürnik teada, et kuigi jabur, on punkt täiesti legaalne. 
Veidrast lepingust hoolimata oleks meie lugeja peaaegu korterisse sisse kolinud, kuid leidis viimasel hetkel siiski teise elamispinna.

Milliseid kummalisi kogemusi sinul korteri üürimisega ette on tulnud? Jaga oma kogemus kommentaarides, aadressil kodu@postimees.ee või meie Facebooki-lehel. Kui soovid, tagame sulle anonüümsuse.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles