6 eset, mida üheski lastega kodus olla ei tohiks

Kodu.postimees.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: www.flickr.com

Kui tahad lastega majapidamises närvikulu vähendada, peaksid loobuma järgnevatest esemetest. Need võivad järelkasvule lihtsalt eluohtlikuks saada. 

1. Mürgised toataimed

Võimatu on igal ajahetkel jälgida, mida laps teeb. Kui sa ei taha riskida, et ta mürgise taime endale suhu pistab, on targem neid koju üldse mitte muretseda. Enne toataime ostmist uuri järele, kas see on ohutu.

2. Rulood

Ilmselt on igaüks kuulnud juhtumitest, kus lapsed ruloonööridesse takerduvad ja end väga karmilt vigastavad või juhtub midagi veel hullemat. Et seda vältida, tuleks vältida ka ruloosid või siis rulooketid lapse käeulatusest välja tõsta.

3. Kirstutüüpi mänguasjakastid

Kastid, mis näevad välja nagu mereröövli aardekirstud, on kahtlemata väga vahva välimusega, aga nende rasked kaaned võivad saatuslikuks saada, kui lapsele peale vajuvad. Eelistada tuleks kaste, mille kaas tuleb pealt ära, mitte üles tõsta.

4. Küünlad

Esiteks: põlevaid küünlaid ja lapsi ühte ruumi ei jäeta. Teiseks: paljudes majapidamistes väga armastatud lõhnaküünlad võivad ohustada tervist, sest on tõestatud, et lõhnaained, mida nendes kasutatakse, on toksilised. Valida tuleks kindlasti loodussõbralikud lõhnaküünlad ja põletada neid ainult järelvalve all.

5. Kummutid

Lastele meeldib kummutisahtleid lahti tõmmata ja mööda neid ronida. Sedasi läheb kummut aga tasakaalust välja ja kukub lapsele peale. Kui sa ei saa kummutit seina külge kinni kruvida, loobu sellest üldse.

6. Võrevoodi

Võrevoodisse tuleks kindlasti suhtuda ettevaatusega, kuna aegade jooksul on olnud juhtumeid, kus lapsed lämbuvad, sest jäävad riietega mõne osa külge kinni. Või suruvad nad pea võre vahelt läbi ja jäävad siis kinni. Võrevoodit ei pea muidugi vältima, aga ärkvel olevat last sinna järelevalveta jätta ei tohi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles