Sisekujundajaks võib end nimetada arhitekt, kes ei soovi töö tehnilise poolega tegeleda, kuid samuti ka ruumikujunduses hästi orienteeruv inimene, kelle käest tuttavad paaril korral abi on palunud ning kogemuste pagas sellega tekkinud. Tegemist on suuresti loomingulise protsessiga, milles, sarnaselt sisearhitekti tööle, ei puudu ka psühholoogiline pool, kus kliendi soovide kaardistamine oleneb palju kujundaja suhtlemisoskusest. Sisekujundaja on keegi, kes aitab kliendil luua visuaalselt esteetilise interjööri.
Vaatamata väiksemale ülesannete mahule on ka sisekujundajal väga mitmetahuline töö. Tema üheks keerulisemaks ülesandeks võib olla kliendi ideede rohkus, mille juures projekti kaardistada ja terviklikuks tulemuseks luua on keeruline. Kui sisearhitektil on vaja kinni pidada mitmetest siseruume puudutavatest ehitusseadustest, siis sisekujundaja töös ühtki ranget keeldu pole. Tuleb lihtsalt leida kooskõla kliendi soovide ja võimaluste vahel.
Sisekujundaja, nagu ka sisearhitekti palkamisel on tänu kogemustele palju esmalt nähtamatuid boonuseid. Heaks näiteks võib tuua ruumidesse peidetud tarbeesemed või panipaigad. Oluline on kodu interjööri peita mustapesukorv, koristustarbed või ka veeboiler. Lisaks oskab ta tekkinud kogemuste baasil nõu anda tellimusmööbli kvaliteedi, kodutehnika paigutuse ja interjööris kasutatavate materjalide, seal hulgas põrandakatete praktilisuse osas.
Neil, kelle jaoks jääb asi rahakoti taha, või õhu müümine tundub pigem reaalsena, on alati ka kolmas valik. Selleks on võimalus teha ise. Isegetemise juhendeid on ilmselt meist igaüks internetis kohanud ja neid tähistab ühend DIY, mis seisab sõnade do it yourself´ eest (eesti keeles tee seda ise). Kui sisearhitekti ülesandeid on päris iseseisvalt keeruline asendada, siis sisekujundaja tööd üle võtta on lihtsam. Ideid võib otsida näiteks Instagramist, kui ka Pinterestist, kus leidub miljoneid interjööri jaoks mõeldud värvipalette, ise tehtud mööbli ja tapeetide pilte. Lisaks on olemas kalkulaatorid arvutamaks välja miinimum valgustaset koju või ühiskondlikesse ruumidesse ning mitte vähem tähtsana on internetis kättesaadav ka kogu ehitusseadustik.
Sisearhitekti ja sisekujundaja vahel valides tuleb aluseks võtta planeeritavate tööde iseloom. Arhitekt sobib terve ruumi, kas siis kodu või ühiskondliku pinna interjööri planeerimiseks ja kujndamiseks, aidates projekteerida näiteks nõrkvoolu plaani ning hoides silma peal ehitusseadustel. Sisekujundaja töötab ühtse kujundusplaani eest, aitab ostelda ja mööblit valida. Kui sisearhitekt võiks teha koostööd klendi ja ehitajaga juba hoone projekteerimisfaasis, siis sisekujundaja saab palgata ka alles «valge karbi» faasi jõudnud ruumi tarvis.