Foto: Trumpi kabinetti meheliku tellimusmaali teinud kunstnik peitis sellesse põneva sõnumi (2)

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Donald Trump.
Donald Trump. Foto: Evan Vucci / AP /Scanpix

Ameerika Ühendriikide presidendile Donald Trumpile äsja uue meheliku maali teinud kunstnik peitis sellesse ühe feministliku sõnumi, mida esmapilgul raske märgata.

Hiljutises «60 Minutes» saates märkasid paljud, et Trumpil on kabineti seinal maal iseendast ühes teiste vabariiklastest presidentidega, kirjutab Realtor.com. Maali nimi on «The Republican Club» ja selle autoriks Andy Thomas.

Kunstikriitikutelt on teos muidugi hävitavaid hinnanguid saanud, kuid ei saa öelda, et Thomas poleks andekas - vähemasti peidetud sõnumite edastamisel. Nimelt, kui hoolega vaadata, paistab kõigi tuttavate presidentide tagant üks tundmatu naisefiguur. Tegemist on märkimisväärselt feministliku sõnumiga. 

Thomas ütleb, et tegemist on Ameerika Ühendriikide esimese naispresidendiga. «See on naine, kellest saab meie esimene naispresident. Tõenäoliselt tuleb ta vabariiklaste hulgast ja sellel maalil on ta teel laua poole, kus teised teda ees on ootamas,» selgitab Thomas.

Mida Trump peidetud sõnumist pärast selle avalikukstulekut arvab, pole teada. 

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles