Igas IKEA poes on üks väga kasulik salaosakond, millega vähesed kursis on (1)

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Shutterstock

Kas teadsid, et igas IKEA poes on üks peidetud osakond, millest kõik teada võiksid, aga millest vähesed siiski kuulnud on?

Kui muidu on IKEAsse iga kell mõistlikum minna täiesti etteplaneeritult ja väljaprinditud nimekirjaga, siis selle osakonna puhul sama soovitust anda ei saa. Tegemist on nimelt defektsete toodete osakonnaga ja selle puhul pole kunagi teada, mis seal üldse saada on, kirjutab Apartment Therapy. 

IKEA tootepaigutuse spetsialist Christine Soner ütleb, et see on osakond, kus leidub palju pisikeste defektidega või tagastatud tooteid ja ka näidiseid, mille hinnad on tavapärasest palju soodsamad. Samuti on seal kollektsioonide lõpumüügiesemed. Hinnad on tavapäraselt 30 kuni 60 protsenti odavamad.

Parimad ajad selle osakonna külastamiseks on esmaspäeva ja teisipäeva pärastlõunad, mil sinna laekub hulgaliselt nädalavahetusel tagasi saadetud kraami. Kollektsioonide lõpumüügid on peamiselt juunis ja juulis. 

Soner ise on seda osakonda korduvalt kasutanud: näiteks ostis ta 800-eurose diivani kõigest 130 euroga. Ka mustri mõttes valesti värvitud Türgi vaibad, mis muidu maksavad hingehinda, on selles osakonnas väga soodsad. 

Kuigi see osakond ei ole tegelikult poes kuidagi peidetud, nimetatakse seda sageli salaosakonnaks ja seda eeskätt seetõttu, et inimesed lähevad IKEAsse väga tihti põhjaliku ettevalmistusega ega uita seal niisama ringi. Seetõttu nad ei satu ka allahindluse osakonda ega teagi selle olemasolust.

Tagasi üles