E, 5.12.2022

Eriolukord: kodusisustuse soetamine võtab praegu Eestis rekordiliselt kaua aega

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Eriolukord: kodusisustuse soetamine võtab praegu Eestis rekordiliselt kaua aega
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Kuna uute korterite turg on jätkuvalt kuum, siis on veninud ka lihtsamate mööblidetailide tarneajad kuude pikkuseks, köögimööbel tuleb tellida suisa kuni pool aastat ette.

Pindi Kinnisvara igakuise uusarenduste monitooringu kohaselt müüdi Tallinnas ja Harjumaal ainuüksi käesoleva aasta esimeses pooles 1600 uut korterit.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et kui järelturul ostetakse tihti korter kasvõi osalise mööbliga, siis uute korterite puhul peavad pered sisustamisega alustama nullist ning suur tehingute arv mõjutab kohe ka mööbli tarnaegu.

«Isegi magamistoa voodit ja kummutit tuleb oodata 6-8 nädalat, köögimööblite ettetellimistähtajad on aga veninud isegi kuni poole aasta pikkuseks,» rääkis ta. «Täna on mööblimüüjate pidu ja kõige rohkem võidavad need, kes suudavad kauba kiirelt kohale toimetada,» sõnas Sooman.

«Soovitan kõikidel uue korteri ostjatel esimesel võimalusel mööblit valima hakata, sest kui oodata maja valmimiseni, tuleb magada mõni aeg vanadel madratsitel ja muna praadida matkapliidil,» lisas ta.     

Märksõnad
Tagasi üles