Oma kodu blogi: mitu nippi, kuidas soodsalt ainulaadne kodu sisustada

Getter Madison
Copy
Foto: Getter Madison

Täna räägib Getter sellest, kuidas sisustada oma kodu nii, et oleks unikaalne, aga samas eelarve lõhki ei läheks. 

Eelmisel korral rääkisin sellest, mida pidasin oma kodu juures oluliseks. Täna kutsun teid aga sisse – näitan, mismoodi olen oma kodu sisustanud ja räägin ka sellest, kust leidsin ja kuidas valisin tähtsamad sisustuselemendid. Samuti jagan häid nippe, kust saada soodsamalt ja huvitavamaid asju. Alustame köök-elutoast, sest terve maja oleks korraga liiga suur amps.

Minu stiili kirjeldab kõige paremini sõnapaar art deco. Vähemasti olen seda päris mitu korda kuulnud külaliste suust. Mulle meeldivad luksuslikud elemendid, metallitoonid – eriti roosa ja kollane kuld, erinevad geomeetrilised kujundid (hei, matemaatik!), kontrastsed värvid ja rohelus. Samas eelistan puhtaid pindu, millel poleks ebavajalikult palju asju. Eriti köögitasapinnal – ma ei fänna potsikuid ega nipsasjakesi. Samamoodi vannitoas – parem, kui kõik on silma alt ära pandud.

Foto: Getter Madison

Maja ostes oli siseviimistluse koha pealt valmis nii palju, et värvitud seinad ja plaaditud märgruumid. Seinad on mul sinised – suuremas osas helesinised, ent aktsentseinad tumesinised. Ja see tumesinine on lihtsalt imeilus. Põranda, uksed, liistud sain ise valida. Kuna mul on suur koer, siis ei hakanud täispuitparketile isegi mõtlema, sest see oleks väga kiiresti kriimuline. Valisin hoopiski laminaadi, mis on väga tõetruu ning petab paljud silmapaarid ära. Palju vastupidavam ka ja senini erilisi kulumismärke pole. Uksed ja liistud said kontrasti loomiseks valged ning ma olen selle otsusega väga rahul. Tumeda põranda ja valgete liistude kombinatsioon on efektne, mulle isiklikult väga meeldib – justkui ilus raam põranda ümber. Ma arvan, et see tumesinine sein ongi mind enim inspireerinud. Kõik ülejäänu sai justkui selle järgi paika.

Foto: Getter Madison
Foto: Getter Madison
Foto: Getter Madison

Köögimööblit valima asudes kaalusin väga erinevaid värvikombinatsioone, ent enim hakkas silma kuldne ja must. Ajatu, ent samas moderne ja isikupärane. Ma eelistan matte viimistlusi, leian, et kõrgläige on moest väljas ja ka mitte minu maitse. Seega ei leia minu kodust just kuigipalju läikivaid pindu. Matt on ka silmale rahulikum ning laseb värvidel rohkem esile tungida. Köök-elutuba on mu majas üks suur ruum ja seega pidid sisustuselmendid, mis sinna kokku kogutud, omavahel kenasti sobituma. Värvipalett on kujunenudki peamiselt must-tumesinine-kuldne-vask. Pisut värvi olen lisanud toataimedega – fuksiaroosa on tumesinise taustal muideks eriti kaunis – ja patjadega. Ma ei tahtnud, et pilt liiga kirjuks muutuks, seega on aktsentvärve pigem vähe. Suureks lemmikuks on osutunud ka võimsalehelised toataimed, mis lisavad rohelust, rahu ja harmooniat.

Foto: Getter Madison
Foto: Getter Madison
Foto: Getter Madison

Kindlasti huvitab lugejat ka see, kust saada häid sisustuselemente enam-vähem mõistliku hinna eest. Minu lemmikuteks on kujunenud nii Gardest kui Mileedi, kust saab imelisi taimi, kunstlilli, lillepotte, vaase ja palju muud sellist. Lisaks väisan sageli H&M kodupoodi, kust pärinevad mu kenad kuldsed laternad, mitmed nõud ja tekstiilid. Väga head kraami olen leidnud ka eBayst – eriti valgusteid (seda sakslastelt). Samas on olnud elemente, mida ma lihtsalt mitte kuskilt ei leia valmiskujul! Ja siis olen ma lasknud need enda jaoks valmistada. Kõige parem leid on Kõu metallistuudio, kus on valminud mu baaritoolid, mõlema vannitoa tööpindade alusraamid ja elutoas laes rippuv sõrestik, mille ma nö ise disainisin. Tellimusse on juba antud ka esikugarderoob ning konsoollaud. Just Baaritoolid olid mulle metsik peavalu – tahtsin matte kuldseid, aga kuskilt Eestist ma selliseid ei leidnud. Olin valmis juba välismaalt metsiku hinna eest tellima, aga sain hoopiski parema diili.

Foto: Getter Madison

Veel üks oluline ja keerukas aspekt sisustust valides on selle visualiseerimine. Kuidas asjad omavahel sobivad? Eriti muretsesin ma köögi backsplash’i pärast. Mõtlesin pikalt, mis värvi ja mustrilist plaati sinna sobitada. Lõpuks leidsin kuusnurksed matid mustad plaadid, mis on kui rusikas silmaauku. Ja teate, mina katsetasin erinevaid variante nii, et võtsin pilditöötlustarkvara lahti ja lihtsalt kleepisin köögipildile peale erinevate plaatide pilte. Sain väga hea ettekujutuse. Sest olgem ausad, sellise asjaga ei tahaks puusse panna, parandamine on nii aja- kui rahakulukas. Huvitaval kombel on plaadi toon ja viimistlus täpselt nagu mu köögikappide oma.

Foto: Getter Madison

Kindlasti tekib ka küsimus, et kas ma millegagi eksisin? Jah, näiteks kardinatega. Ma valisin esiti valged vuaalkardinad, millel väike hõbedane jooneke sees. Ja need olid liialt võimsad ning pilkupüüdvad. Kardinad ise on kaunid ja leidsid palju parema kasutuse teises toas. Küll aga avastasin halli imeõrna ja ilusa tüllkanga, millest lasin uued kardinad õmmelda ning need on absoluutselt ideaalsed! Seega mõnikord ei ole võimalik eksimusi vältida, aga alati ei ole need ka suure hinnaga. Lisaks ootan kööki endiselt külmikukappi ehk siis samast materjalist kappi külmiku ümber. Külmik jääb eest avatuks ja küljele tuleb ka veiniriiul. Enne köögimööbli paigaldamist ei arvanud ma, et eraldiseisev külmik mind häiriks, sest see on ka must ja sobitub kenasti, ent siiski pisut häirib, kuna kõrgus on teine kui ülejäänud köögil ja samuti pole viimistlus päris sama, kuigi sarnane.

Foto: Getter Madison

Ma olen väga rahul sellega, et olen leidnud palju unikaalseid sisekujunduselemente, valgusteid ja ka palju ise koostöös meistritega disaininud. See annab kodule väga intiimse ja erilise hõngu. Ma pole liigselt asjade ostmisega kiirustanud, sest ei taha rahulduda heaga, vaid tahan vaid suurepärast. Kodu sisustamine on pikk ja väga huvitav protsess, seda ei tasu teha kiirustades. Niimoodi lood palju väärtuslikuma ja kaunima interjööri, mis ka ajale vastu peab.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles