R, 29.09.2023

Põhjalik uuring: selline näeb välja keskmise eestlase magamistuba. Kas ka sul?

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments 1
Foto: Shutterstock

Kinnisvaraportaalis City24 analüüsiti sadu kinnisvarapakkumistes olevaid magamistubade fotosid ja tuvastati, et Eestis eelistatakse magamistuba sisustada valdavalt kontinentaalvoodite, kummutite ja põrandavaipadega, kusjuures eelistatuim tonaalsus on hele.

Stiilipuhtaid magamistoa interjööre esineb suhteliselt vähe, aga siiski tõuseb esile modernset-, klassitsistlikku-, rustikaalset- ja skandinaavia stiili esindavaid tube.

Üldiselt on ruumid, kus inimesed veedavad kolmandiku oma elust, sisustatud kaootiliselt ja interjööri kujundamisele pole suurt rõhku pandud.

Eramutes torkab silma asjaolu, et kuigi pinda on rohkem kui korterites, kiputakse magamistuba alatähtsustama ja valitakse selleks kas liiga väike ruum või siis mõni katusealune tuba, kus katusekalle mõjub suhteliselt ahistavalt.

Mööbliesemetest troonivad magamistubades veel öö- ja riidekapid, tumbad ja väikesed lauad. Vähem leiab leeniga toole, tugitoole, peegleid, riiuleid, aga ka imikute voodeid.

Üsna levinud on igas mõõdus seinapildid – kas siis fotod või maalid, kus valdavalt kujutatakse alasti inimkeha, loodusvaateid või abstraktseid kujundeid. Harvemini täiendavad ruume potililled, loomanahad, ahjud või kaminad.

Kardinalahendused on valdavalt üsna tavapärased – tüll- ja külgkardinad. Ruloosid ja ribikardinaid kasutatakse vähe.

Eestimaalase magamistoa valgustuslahendused jätavad üldiselt mulje ajast, kui kodudesse saabus elekter. Lihtne lühter laes, tavaline seina või laualamp on magamistoas tegijad. Moodsaid valgusteid täheldab üliharva.

Televiisorit ei soovitata unerahu huvides magamistuppa paigutada ja neid oli ka hinnanguliselt vaid viies protsendis vaadeldud magamistubades.

Võiks eeldada, et suurel hulgal magamistubade fotosid läbi vaadates leiab ka piltidelt midagi pikantset, kuid peale kaalude ja hantlite olemasolu analüüsi jooksul ei tuvastatud.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles