«Samuti vanast ajast pärit harjumus, et leiba ei tohi kartuliga koos süüa. Kus kohast selline pärimus on küll tulnud? Küsisin Tervise Arengu Instituudi teadlastelt järele, kas see soovitus peab ka tegelikult paika. Nemad kinnitasid, et kõike võib süüa mõõdukas koguses. «Toidupüramiidi» kampaania eesmärk pole öelda, et üks toiduaine on halb ja teine hea. Küsimus on kogustes, tasakaalus, mõõdukuses ja millega koos toiduaineid süüa,» lisas näitleja.
Veesaar tõi välja dieedi pidamise ohukohad. «Ei saa olla nii, et tahan kaalust alla võtta ja üldse midagi enam ei söö - näljutan ja joon ainult vett. See on ikka täiesti vale! Olen oma elus ka seda teinud, kui tahtsin hästi peenike olla. See oli ajal, mis õppisin lavakunstikoolis ja töötasin Rakvere teatris. Ma lihtsalt nälgisin. See on mõistagi täiesti vale lähenemine,» rääkis ta.
«Toidupüramiidi peal tasub ka pilte vaadata. Seal on erinevad toiduained kokku pandud soovitustena. Inimene ei pea muidugi sööma just ainult sel viisil, ta valib võimalike asjade hulgast endale kõige sobivaima kombinatsiooni. Ma ei pea sööma kaerahelbeid, kui ma ei taha. Võin süüa ka midagi muud, mis seal kõrval on välja toodud,» sõnas naine.
Veesaar üllatus veelgi ühe põneva fakti üle. «Mina arvasin koguaeg, et tatar on teravili. Tegelikult tuleb välja, tatar on pähkel! Pähklite ja seemnete söömine on aga mõistagi eriti kasulik. Olen varasemalt täiesti valesti mõistnud - arvasin, et pähkel on rasvane ja raskesti seeditav. Ometigi tuli välja, et need on meie organismile nii vajalikud,» märkis ta.