Viga nr 3: Hoolduskulude eiramine
Paljud fassaadimaterjalid vajavad sageli pidevat hooldust, et säilitada kena välimus ja ehituslik terviklikkus. Nende hoolduskulude arvesse võtmata jätmine võib kaasa tuua ootamatud rahalised koormused. Näiteks võib naturaalne puitfassaad nõuda regulaarset värvimist või kaitsekihi pealekandmist ja selle eiramine võib tähendada hilisemaid kalleid remonditöid. On oluline arvestada pikaajaliste hoolduskuludega, valides fassaadimaterjali, et vältida ootamatuid üllatusi tulevikus.
Viga nr 4: Vastupidavuse tähelepanuta jätmine
Vastupidavus on aspekt, mida ei tohiks kunagi alahinnata. Kuigi mõned materjalid võivad alguses olla odavad, ei pruugi need ajale nii hästi vastu pidada. Arvesta oma valitud materjali oodatava elueaga.
Viga nr 5: Keskkonnamõju mittearvestamine
Üha olulisem on arvestada oma hoone ja seega ka fassaadimaterjali keskkonnamõjuga. Mõned materjalid on säästlikumad ja keskkonnasõbralikumad kui teised. Kasutades ümbertöödeldud või kohalikke materjale ning energiatõhusat viimistlust, saad oma süsinikujalajälge vähendada.
«Õige fassaadimaterjali valimine on keeruline protsess, mis nõuab hoolikat kaalumist kliima, funktsionaalsuse, hoolduse, vastupidavuse ja keskkonnamõju osas. Vältides neid eelnevaid vigu, saad tagada, et hoone välisilme on visuaalselt kena ning on samas praktiline ja jätkusuutlik,» selgitas Kruusimaa.