E, 23.05.2022

Oled valimas katusematerjali? Uuenduslik Aerodeki katus ühendab endas kivi- ja teras-katuse parimad omadused.

Monier OÜ
Oled valimas katusematerjali? Uuenduslik Aerodeki katus ühendab endas kivi- ja teras-katuse parimad omadused.
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Aerodek Quadro Plus paneelid on sileda profiiliga, mida on omakorda täiustatud kerge “murtud” servaga, mis annab sellele katusele juurde omanäolisust. Katusepaneelid on kaetud erikoostisega pulbervärviga, mille värvikihi paksus on > 100 µ mis on 20% - 100% rohkem kui konkureerivatel toodetel. See tagab veelgi pikema katuse kestvuse. Quadro paneelid on saadaval 4 erinevas värvitoonis.
Aerodek Quadro Plus paneelid on sileda profiiliga, mida on omakorda täiustatud kerge “murtud” servaga, mis annab sellele katusele juurde omanäolisust. Katusepaneelid on kaetud erikoostisega pulbervärviga, mille värvikihi paksus on > 100 µ mis on 20% - 100% rohkem kui konkureerivatel toodetel. See tagab veelgi pikema katuse kestvuse. Quadro paneelid on saadaval 4 erinevas värvitoonis. Foto: Monier OÜ

Euroopa suurim viilkatuste tootja BMI Monier tõi turule uuenduslikud Aerodeki terasest katusepaneelid, mis ühendavad endas kivi- ja plekk-katuse parimad omadused: kivikatuse ilu, tugevuse, pika eluea ja müravabaduse ning plekk-katuse kerge kaalu.

Aerodeki katusekate põhikomponent on kvaliteetne ja tugev teraspaneel, mis on kaetud tsink-alumiinium-magneesium sulamiga, mis annab katusele eriti hea roostekindluse. Seepärast kasutatakse Aerodeki palju ka ekstreemsetes tingimustes nagu näiteks Põhja-Norra rannik, kus on eriti soolane niiskus.

Sellel sulamil on ka unikaalne võime ennast parandada. Terase kriimustamisel tekkiv reaktsioon parandab katusekatte kriimustuse kohal mõne aja möödudes iseeneslikult ning kaitseb ka lõikeservi. Sellist materjali pakub Eestis vaid BMI Monier.

Katuseid kattev sulam omakorda on sõltuvalt katuseprofiilist kaetud kas paksu kihi erikoostisega pulbervärviga, mis on oma olemuselt hästi vastupidav erivärv, või UV-kindla loodusliku kivipuiste ja akrüülvaiguga.

Kivipuiste annab lisakaitse roostet põhjustavate vigastuste vastu ning tagab, et vihmaga on katuse all olevates ruumides vaikne.

Aerodeki paneele on saadaval 4-s erineva profiiliga ja kokku 19s erinevas värvitoonis. Aerodeki garantii on kuni 40 aastat.

Erivärviga Aerodeki toodete värvikihi paksus on rohkem kui 100 µm, mis on 20% - 100% enam kui konkureerivatel toodetel. Paks pulbervärvi kiht tagab veelgi pikema katuse kestvuse ning toimib ka mürasummutajana.

Soovi korral saab värviga kaetud profiilidele lasta integreerida paneelide alla akustilise kihi, mis viib vihma ja tuule korral mürataseme miinimumini.

Igakülgselt testitud Aerodeki katused kannatavad õige paigaldamise korral lumekoormust 2100 kg/m² ja orkaani mõõtu tuult 17 m/s tuult. Aerodeki värviga kaetud toodetel (Unique Plus ja Quadro Plus) on 30-aastane ja kivipuistepuruga kaetud toodetel (Tradition Plus ja Robust Plus) 40-aastane garantii.

Aerodeki paneele on saadaval 4 erinevas profiilis, kuni 9 värvitoonis, nii läikiva kui mati viimistlusega. Lisaks uusehitistele sobib Aerodek hästi ka vanade katuste renoveerimiseks, kuna nad on väga kerged ja bituumenkatuste korral saab neid saab paigaldada ka olemasoleva katusekatte peale. Sellisel juhul on vaja paigaldada tuulutusliistud ja roovid ning vana katusekate toimib aluskattena. Aerodek vajab vähe kinnitusi ning seetõttu käib paigaldustöö kiiresti. Samuti on Aerodeki paneelid kerged ja mõõtmetelt väikesed, et neid on lihtne katusele tõsta ning ka tuulise ilmaga paigaldada. Kõik see vähendab katuse paigaldusaega ja -maksumust.

NB! Aerodekki saab tellida läbi K-Rauta kaupluste üle Eesti!

Loe lähemalt siit.

Tagasi üles