Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinna korteri ruutmeetri hind kerkis ajaloo kõrgeima tasemeni

Tallinna kesklinn. FOTO: Marlene Leppänen / Pexels

Tallinna korterite ruutmeetri keskmine hind ületas esimest korda 2300 euro taseme, kirjutab 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter. 

Juunis langes Tallinna kinnisvaratehingute arv 17 protsenti, kuid korteri keskmine ruutmeetri hind kerkis 2302 euroni, mis on ajaloo kõrgeim tase, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti statistikat.

Martin Vahteri sõnul olid juuni tehinguarvud samal tasemel 2019. aastaga ning mahtude osas mingit erilist buumi praegu pole. «Tehinguarvud näitavad jahtumist, aga inimesed tunnetavad pigem emotsionaalselt, et vahepealse seisakuga võrreldes käib väga aktiivne kauplemine. Kuumad ilmad jahutavad kinnisvaraturgu ja rabamist on praegu tegelikult märksa vähem kui kevadel,» ütleb Vahter.

«Küll on aga tunda hinnatõusu ning tänavu juunis maksis korteri ruutmeeter mullusest keskmiselt kaheksa protsenti enam. Hinnatõusu taga on uued korterid, mille ehitushind on kallim ning samuti mõjutab turgu endiselt ka defitsiit – arendajad saavad lihtsalt rohkem küsida. Mitme uusarenduse korterite ja ridaelamute hinda on paari kuuga kümme ja mõnes kohas isegi paarkümmend protsenti tõstetud,» lisab ta.

Õnneks tegutsevad arendajad praegu maksimumvõimsusel. Kerkimas on kümneid suuri arendusi tuhandete korteritega ja nõudluse-pakkumise suhe peaks aastaga jälle tagasi paika loksuma.

Tagasi üles
Back