L, 28.01.2023

VOLTA BLOGI I Uue kodu ABC: tühjast korterist isikupäraseks koduks

VOLTA BLOGI I Uue kodu ABC: tühjast korterist isikupäraseks koduks
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Volta Residents
Volta Residents Foto: Endover

​Põhja-Tallinna viimaste aastate suurim projekt – Volta kvartal – toob turule ligi 90 000 ruutmeetri jagu uusi kodusid. Esimesed ajaloolised Volta Galerii Loftid valmivad juba sel sügisel ning aasta lõpust ootavad elanikke kvartali esimesed uusehitised – Volta Residentsid. Kuidas muuta uue kodu sisse seadmise protsess võimalikult mõnusaks ja mida tasuks sealjuures kindlasti silmas pidada?

Planeering

Just selle õige kodu välja valimine on suur ja põnev samm ning selleks, et uuest kohast kujuneks sinu unistuste kodu, tasub natuke plaani pidada. Üks hüva soovitus, mida silmas pidada, on see, et mida varasema ehitusstaadiumi vältel osta, seda parem. Nii jääb sul aega, et kõik uue koduga seonduv rahulikult läbi mõelda ja kujundada kõik täpselt selliseks nagu soovid.

Varakult ostmise teine pluss on see, et kui valmis kodu ostmisel on enamik lahendustest juba paigas, siis uusarenduse varajases staadiumis saab ostja ehituse vältel siin-seal arvamust avaldada. Uusarenduse puhul on päris varajases ehitusfaasis ostjal võimalik isegi planeeringu lahendamisel veidi kaasa rääkida.

Volta kvartali kodud paistavad silma läbimõeldud ja isikupäraste planeeringutega, mis on inspireeritud endiste tehasehoonete hingest ja avarusest. Volta Galerii Loftide ja Volta Residentside kodudel on maast laeni aknad, ülikõrged – kuni 6 meetri kõrgused – laed, rõdud ja terrassid ning läbi mitme korruse kulgevad tasapinnad, mis jätavad uuele omanikule kujundamisel palju mänguruumi.

Siseviimistlus

Selleks, et kodu oleks omaniku nägu, mängib olulist rolli ka siseviimistlus. Uusarendusse kodu ostes on suureks boonuseks see, et siin on selles juba suure eeltöö ära teinud oma ala parimad sisearhitektid, kes on kokku pannud valiku kvaliteetseid, arendusega sobituvaid ja ka kliendi isikupärale ruumi jätvaid siseviimistluspakette. Kodu ostjal jääb vaid valida nende hulgas just endale meelepäraseim. Volta kvartali puhul on viimistluse valikul arvesse võetud nii kvartali enam kui 120 aasta pikkust ajalugu, arhitektuuri ja stiili, kui ka uue omaniku individuaalset maitset ja iseloomu.

Siseviimistlus hõlmab endas põrandate ja seinte kõrval ka vannitubade viimistlust, sanitaartehnikat ja väiksemaid, ent siiski olulisi detaile nagu ukselingid, põrandaliistud, pistikud ja lülitid. Kõik see tuleks läbi mõelda ja oma maitse järgi paika panna.

Volta Galerii Loftide eksklusiivsetes ajaloolistes kodudes on valged seinad, täispuidust uksed ning põrandaid katab kaunis kalasabamustris tammeparkett. Vannitubades on AXORi disainsegistid, delikaatse joonega valamud ning tammespooniga valamukapid. Kasutusel on klassikalised materjalid nagu marmor ja terrazzo, mis on tuntud oma kvaliteedi ja ajatu stiili poolest.

Oma kodus tasub olla kvaliteedi suhtes nõudlik ja sellega on abiks nii arendaja kui sisearhitekt, kes teavad jagada häid nippe ja soovitusi, et nii siseviimistlus kui ka sisseehitatud mööbel ja tehnika kestaksid pikka aega.

Mööbel ja sisustus

Valmimisfaasis ostetud kodu puhul jääb varuga aega ka muudeks olulisteks ettevalmistusteks nagu näiteks eritellimusmööbli ja muu sisustuse hankimine. Kõige rohkem planeerimist eeldab sisseehitatav või eritellimusmööbel, sest selle puhul võivad tellimisajad olla pikavõitu. Suurim ja olulisim sisseehitatav element on mõistagi köök, aga ka garderoobikapid ja vannitoa mööbel.

Selleks, et uude koju kolimine käiks lihtsalt ja muretult, on Voltas sel sügisel kampaania, mille raames saab Volta Galerii Loftides ja Volta Residentsides korteri ostmisel kingitusena kaasa kauni köögi.

Volta Residentside korteri ostu puhul saab ostja lisaväärtusena kaasa 12 000-eurose köögitellimuse Eesti juhtivalt köögimööblitootjalt Idema. Volta Galerii Loftide ekslusiivsete korteritega on kaasas 20 000-eurone tellimus Saksa-Prantsuse kvaliteetmööbli tootjalt Schmidt. Köögi saad kujundada täpselt nii nagu ise soovid, abiks pikaajalise kogemusega disainerid ja tootjad, kes arvestavad nii sinu soovide kui ka hoonete stiili ja planeeringuga.

Tehes kodu valiku juba ehituse faasis, saad ka sisseehitatava mööbli planeerida ja tellida selliselt, et see valmib koduga samal ajal. Vastasel juhul võib juhtuda, et sööd uues kodus veel kuude kaupa Wolti toodud sööki põrandal piknikku pidades.

Lahtise mööbli valikul saad lasta oma fantaasial ja eelistustel vabalt lennata. Ära muretse moe või trendide pärast, vaid kujunda oma kodu täpselt selliselt nagu hing ihkab. Mida kauem sul selleks aega on, seda nauditavam on kogu protsess. Vaata rahulikult ringi veebis ja mööblipoodides, lappa sisustusajakirju ja kogu inspiratsiooni. Loomulikult tasub küsida soovitusi ka tuttavatelt – äkki oled hiljuti märganud, et sõbral on väga ilus kodu ja tahaksid endale midagi sarnast?

Ka mööblit valides võib uurida, kas arendajal on häid partnerpakkumisi näiteks diivani või disainvalgustite tellimiseks või vajadusel ka soovitusi sisekujundajate osas.

Aksessuaarid ja disain

See on kõige mängulisem ja mõnusam faas, millega saad anda oma kodule just selle õige touch´i. Mõtle läbi aksessuaarid nagu vaasid, taimed, riiulikaunistused, väiksemad valgustid, vaibad, tekstiilid ja muud disainelemendid, mis teevad kodu kauniks ja isikupäraseks.

Volta kodude suured seinapinnad on näiteks ideaalsed kunsti või foto-kollaaži eksponeerimiseks: miks mitte valida endale koju mõni vinge õlimaal või suurele lõuendile ilmutatud foto? Kas oled tutvunud näiteks uue vinge Artrovert kunstigalerii valikuga? Ülikõrged laed jätavad ruumi suuremateks disainvalgustiteks, mis toovad fookuse seintelt hoopis ruumi keskele.

Kindlasti tasub hoida silm peal ka arendaja pakkumistel: nii mõnegi neist pakub ostjale võimalust teha mööblitellimused enda kaudu või kingib üht-teist kampaania korras koduostuga kaasa.

Volta kvartali uute kodudega saad tutvuda Volta kodulehel.

Märksõnad
Tagasi üles