Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti Korteriühistute Liit kogub andmeid ühistute kohta, kes riigi toetusest ilma on jäänud

PRN01: KORTERI?HISTU MAI 24 : P?RNU, EESTI, 14OCT08- ul/Foto URMAS LUIK P?RNU POSTIMEES FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Eesti Korteriühistute Liit asub koos korteriühistutega koguma täpseid andmed, et välja selgitada, kui palju korteriühistuid rekonstrueerimistoetusest ilma on jäänud. 

23. septembril 2017 peatati taotluste vastuvõtt korterelamute rekonstrueerimise toetuse taotlemiseks, kuna eelarveperioodi vahendid aastani 2020 olid selleks hetkeks taotlustega kaetud. 

«Taotluste vastuvõtmise peatamise tõttu jäid paljud korteriühistud, kes olid juba alustanud ettevalmistusi rekonstrueerimiseks ja teinud kulutusi rekonstrueerimise toetuse taotlemiseks, ilma toetuse taotlemise võimalusest,» rõhutas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla. Sihtasutusele KredEx oli selleks ajaks laekunud 460 taotlust, summas ligi 104 mln eurot, toetuseks ettenähtud 102 mln eurost.

Oktoobris toimunud korteriühistute suurfoorumil tegid korteriühistud ühispöördumise valitsusele ja parlamendile, milles rõhutasid korterelamute rekonstrueerimise toetuse jätkumise olulisust olukorras, kus varasemalt eraldatud rekonstrueerimise toetuse raha on lõppenud.

«Tegime ettepaneku eraldada edukaks osutunud meetme jätkumiseks riigieelarvest 60 miljonit eurot kahel järgneval eelarveaastal. Kahjuks tehtud ettepanekuga ei arvestatud,» märkis Jaadla.

Eesti Korteriühistute Liit soovib aga jätkuvalt pöörata Riigikogu, valitsuse ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tähelepanu korterelamute rekonstrueerimise toetuse olulisusele ja vajadusele.

Seetõttu asutaksegi koguma täpseid andmed, et välja selgitada:

  • kui palju korteriühistuid jäi toetusest ilma;
  • milline oli toetuse taotlemiseks ettevalmistusi teinud korteriühistute planeeritud renoveerimismaht;
  • kui palju kulutusi tegid korteriühistud heauskselt renoveerimise ettevalmistuseks, lootes võimalusele rekonstrueerimise toetuse taotlemiseks. 

Vastama oodatakse korteriühistute esindajaid ja tehnilisi konsultante, et selgitada välja, milline on hetkel ootel olev aktuaalne korterelamute rekonsturueerimise vajadus ja kui palju on korteriühistud juba teinud kulutusi korterelamute rekonstrueerimise toetuse jätkumise ootuses. Küsitlusega saab tutvuda liidu kodulehel.

Tagasi üles
Back