USKUMATULT TÕHUS ⟩ 7 väikest liigutust, mis muudavad kodu palju õnnelikumaks

Kristina Herodes
, ajakirjanik
Copy
Õnnelik kodu
Õnnelik kodu Foto: Shutterstock

Oma kodu võiks olla õnnelik ja mõnus paik, kus saab puhata, akusid laadid ja end täiesti vabalt tunda. Paraku on paljude jaoks kodu paik, kust tahaks kiiresti jalga lasta. Miks? On hulk lihtsaid, aga väga tähtsaid asju, mis tuntavalt mõjutavad kodust õnnetunnet. 

1. Pane nähtavale kohale kõik, mis on ainulaadselt sinulik. Vilista sisustustrendidele ja sellele, mida sõprade pool näinud oled. Kui sul on mõni kirg, siis pane see kodus pjedestaalile. Armastad looduses kolada - olgu sellest palju pilte ja viiteid. Fännad jalgpalli - olgu see näha, ka täiskasvanu õigus on olla mänguline! Kui su kodul puuduvad isikupärased märgid, mis defineerivad just sind selle omanikuna, puudub seal ka kodutunne.

Loe ka seda: 10 nippi raharöövlite kõrvaldamiseks ja jõukuse majja toomiseks

Kodu võiks olla omanikku nägu ja rääkida tema lugu. Mida erilisem see on, seda paremini oled julgenud iseenda moodi olla.
Kodu võiks olla omanikku nägu ja rääkida tema lugu. Mida erilisem see on, seda paremini oled julgenud iseenda moodi olla. Foto: Shutterstock

2. Loo isiklikke altareid. Teada on, et maades, kus inimeste kodudes on rohkelt riutaalseid nurgakesi, elavad õnnelikumad inimesed. See ei pea olema seotud mõne religiooniga, piisab kui lood koju millegi, mis on tähtis ja tähendusega sinu jaoks. Näiteks armastuse nurk, kuhu kogute ühiseid elamusi, mõtteid, muljeid. Laste sein, kuhu koguneb nende lugu beebipõlvest peale. Või tänulikkuse sein, mis meenutab, mis kõik on su elus hästi ja mille eest tasub kogu südamest tänulik olla. 

Seinala pane kõik see, mis aitab meenutada, mille eest tänulik oled ja mis on elus imelist.
Seinala pane kõik see, mis aitab meenutada, mille eest tänulik oled ja mis on elus imelist. Foto: Shutterstock

Mitte kellegi elu ei tee õnnelikumaks pesemata nõude virnad, põrandal omapäi ringi uitavad üksikud sokid või vedelevate riiete kuhjad.

3. Tee rõõmu neile, kellega koos elad. Kui tahad midagi head saada, tuleb seda esimesena ise anda. Niisiis alusta juba täna - vaata kodus ringi pilguga: «Mis siin teeks õnnelikumaks mu elukaaslase? Korerinaabri? Lapsed?» Kindlasti mõtled selle välja. Ja kindlasti tuleb kõik tehtud hea sulle suurte intressidega endale tagasi.

Trikk on lihtne - selleks, et midagi head saada, tuleb seda kõigepealt anda. Pööra tähelepanu sellele, kuidas elukaaslasele rõõmu teha ja see tuleb topelt tagasi!
Trikk on lihtne - selleks, et midagi head saada, tuleb seda kõigepealt anda. Pööra tähelepanu sellele, kuidas elukaaslasele rõõmu teha ja see tuleb topelt tagasi! Foto: Shutterstock

4. Saa naabritega sõbraks. Head naabrid mängivad kinnisvara väärtuses suuremat rolli kui ideaalne asukoht või madalad kulud. Halvad naabrid seevastu mürgitavad kogu elu - siis tuleb kiiremas korras kolida. Head suhted ei tähenda liigset vennastumist, võta aeg, et luua selge ja sõbralik ühendus - see tasub sinu enda õnnetundes kiiresti ära.

Eesti kultuuriloos on küll rohkem lugusid vaenulikest kui sõbralikest naabritest. Aga head suhted naabritega mängivad õnneliku kodu juures tähtsat rolli.
Eesti kultuuriloos on küll rohkem lugusid vaenulikest kui sõbralikest naabritest. Aga head suhted naabritega mängivad õnneliku kodu juures tähtsat rolli. Foto: Shutterstock

5. Kaunista! Mitmeid hooaega minimalismituuli ja pragmatismi on pannud meid unustama, mis on kodu kaunistamise mõte. See on ääretult oluline asi! Nii saame luua ja juhtida oma emotsioone ja kodu laengut. Need maalid seintel, dekoratiivsed detailid, toalilled, padjakesed, pleedid ja muu - see on ülitähtis osa elusast ja õnnelikust kodust. Pea vaid meeles, et kaunistades lähtu vaid enda sisetundest, siin pole head ja halba maitset, õiget ja valet, sina ja sinu isiklik maitse on selle kodu kuningaks.

Väikesed detailid, kaunistused, maalid seintel - sel on ülisuur emotsionaalne väärtus!
Väikesed detailid, kaunistused, maalid seintel - sel on ülisuur emotsionaalne väärtus! Foto: Shutterstock

6. Kõik, mida ei kasuta, pane kohe tagasi. Sellest lihtsast põhimõttest lähtudes kaob kodust segadus. Segadus on aga energia ja tuju allasuruja. Mõnele küll kerge «loominguline korratus» sobib, aga vaid juhul kui see koosneb peamiselt punktis üks nimetatud asjadest. Mitte kellegi elu ei tee õnnelikumaks pesemata nõude virnad, põrandal omapäi ringi uitavad üksikud sokid või vedelevate riiete kuhjad.

Loe ka seda: «Appi, ma vihkan koristamist!» 6 kavalust, kuidas see töö palju mõnusamaks muuta

Õnnelik kodu ei pea olema steriilne, aga ebajalike asjade virnad küll kellegi heaolu ei kasvata. Mida ei kasuta, pane tagasi - lihtne!
Õnnelik kodu ei pea olema steriilne, aga ebajalike asjade virnad küll kellegi heaolu ei kasvata. Mida ei kasuta, pane tagasi - lihtne! Foto: Shutterstock

7. Tee voodi ära. Ülestegemata voodi on uskumatu heaolu- ja energiaröövel. Jah, nii palju mõnusam on hommikukiirustamises see liigutus tegemata jätta, aga koju jõudes maksad selle eest kallist hinda. Ülestehtud sängiga magamistuba aga tervitab sind harmoonilise rahupaigana, mida kodust nii väga ootad. 

Kas koju saabudes tunned selgelt, et sind ootab õdus rahuoaas? See algab voodist.
Kas koju saabudes tunned selgelt, et sind ootab õdus rahuoaas? See algab voodist. Foto: Shutterstock
    Kommentaarid
    Copy
    Tagasi üles