T, 6.06.2023

Ekspert: koduomanike raske aeg saabub sügisel

Kodu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Raske aeg saabub maksepuhkuste lõppedes.
Raske aeg saabub maksepuhkuste lõppedes. Foto: Shutterstock

Kinnisvaraturul saabub tõeliselt keeruline aeg sügistalvel, mil hakkavad lõppema inimeste maksepuhkused, prognoosib LVM Kinnisvara

«Tänaseks on selge, et see kriis pole lühiajaline,» rõhutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. Paljude inimeste sissetulekud ei taastu, aga laenu maksmise kohustus küll.

Kodulaenude maksepuhkused ulatuvad enamasti kuuest 12 kuuni, mistõttu hakkavad sundolukorda sattunute kodud ilmselt müüki tulema sügisel ja talvel. «Paljudele inimestele ei erine eriolukorra järgne aeg kahjuks tänasest,» tõdes Saksing. «Meelelahutuse, turismi, majutuse valdkonna inimeste jaoks kestab kriis terve suve, ja siis tuleb peale iga-aastane madalhooaeg.»

Praegu pole müüjad Saksingu sõnul veel valmis olnud hindu oluliselt langetama, ent ostjad pole nõus enam senise hinnaga ostma. «Seetõttu on tehingute arv oluliselt vähenenud, millele järgneb ikkagi hinnalangus,» selgitas ta. Ta lisas, et arendajaist ei taha keegi olla esimene, kes lumepalli veerema lükkab. Ilmselt pakutakse esialgu uue korteriga kaasa tasuta detaile nagu parkimiskoht, panipaik või köögimööbel, aga ostja paneb liikuma ikkagi madalam hind.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles