L, 10.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kodune sisekujundus mõjutab edukust igapäevaelus

Kodu.postimees.ee
Kodune sisekujundus mõjutab edukust igapäevaelus
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kodu olgu rahulik.
Kodu olgu rahulik. Foto: SCANPIX

Neuro-arhitektuur kõlab tõenäoliselt keeruliselt ja kahtlaselt, aga tegelikult peitub kummalise sõna taga lihtne idee: inimese igapäevane keskkond mõjutab suurel määral seda, millised me oleme.

Meid ümbritsev interjöör mõjutab igapäevaselt meie tuju ja heaolu. ElleDecor kirjutab, et seda silmas pidades on oma vaimse seisundi parandamiseks üks lihtsamaid viise koduvärskendus.

Kui tahad, et muudatus sulle positiivselt mõjuks, pea esmalt meeles, et interjöör mõjutab meie tunnetust, õppimisvõimet ja mälu, otsustusvõimet, emotsionaalset tasakaalu, liikumist ja tujusid.

Selleks, et parandada tunnetust ja tajumisvõimet, kanna hoolt selle eest, et kodune valgustus oleks võimalikult hea. Kindlasti ei sobi ere ja külm valgus, vaheta see välja mahedama ja soojema vastu.

​Õppimisvõimet ja mälu aitab parandada ümarate nurkadega mööbel – kummalisel kombel ergutavat see aju tööd.

Karjäärialases ja koduvälises otsustamiseks saad paremaks siis, kui muudad kodused toimetused võimalikult lihtsaks: laias laastus tähendab see, et kõigel on oma koht.

Emotsionaalset tasakaalu aitavad hoida toalilled – need vähendavad stressi ja parandavad keskendumisvõimet.

Tuju aitab üleval hoida see, kui sa ei lase kodul stagneeruda, vaid värskendad seda regulaarselt, kas või iga paari aasta järel, ja teed paar-kolm korda aastas suurpuhastust. Kui tead, et kodune keskkond on puhas, mõjub see meeltele äärmiselt rahustavalt.

Tagasi üles